مشخصات درب نفر رو

نمای اولیه هر ساختمانی درب آن است و تناسب درب با سبک معماری کلی ساختمان در زیبایی آن نقش مهمی دارد. علاوه بر ایجاد زیبایی توسط درب ها، برقراری امنیت از کاربرد مهم دیگر آنها است. درب هایی که برای ورودی ساختمان ها انتخاب می شوند باید از مقاومت خوبی برخوردار باشند تا محیط ایمنی را ایجاد کنند. درب نفر رو با متریال مختلف و در سبک های گوناگون ساخته می شود که هر کدام از آن ها مشخصات مختص به خود را دارند.

درب های نفر رو درب هایی هستند که ابعاد ساخت آن ها نهایت به عرض 120 سانتی متر می رسد و مناسب ورود و خروج یک یا دو نفر به صورت همزمان می باشند. ارتفاع درب فرفورژه نفر رو متناسب با ارتفاع سقف ابزار ورودی درب می باشد که اندازه آن بین 2 متر تا 20/2 متر است.

قیمت درب نفر رو فرفورژه را تزئیناتی مانند گلنرده و همچنین ابعاد و وزن نهایی درب تعیین می کنند. از نظر کاربردی درب های نفر رو به چند دسته تقسیم می شوند مانند، درب ورودی آپارتمان، درب ورودی خانه های ویلایی، درب ورودی نفر رو انبار، درب نفر رو بالکن و آسانسور، درب ورودی نفر رو مغازه ها، درب ورودی نفر رو اداره جات و درب نفررو سرویس بهداشتی.

 

 

تولید درب فرفورژه نفر رو

قطعات گل نرده در طراحی و ساخت انواع درب فرفورژه و درب فرفورژه سی ان سی استفاده می شود. استفاده از گلنرده ها به دلیل زیبایی و استحکامی که دارند بر روی کلیه محصولات آهن فرفورژه انجام می شود. گلنرده ها از قیمت مناسبی برخوردار هستند و می توانید بر روی درب های مختلف  آن را نصب کنید.

مزایای درب نفر رو فرفورژه

درب ورودی باید وزن سبکی داشته و دارای استحکام بالایی باشد. متریالی که برای ساخت درب استفاده می شود باید زمینه مناسب برای ایجاد طرح های متنوع و خلاق را داشته باشد. ویژگی های گفته شده در آهن فرفورژه برای ساخت  انواع درب نفر رو وجود دارد. پوشش پذیری، جوش پذیری و فرم پذیری عالی از خصوصیت های فلز فرفورژه است که با داشتن چنین مزایای این متریال امروزه از محبوبیت خاصی بین طراحان برخوردار است.

درب نفر رو فرفورژه با داشتن طرح های متنوع و جذاب دارای قیمت مناسب است و بهترین گزینه برای ساخت انواع درب نفر رو می باشد. درب نفر رو می تواند از هر متریالی ساخته شود و هر آلیاژی ویژگی های مختص به خود را دارد. درب های نفر رو چوبی امروزه از استقبال خوبی برخوردار هستند و زیبایی خاصی را به فضای کلی ساختمان می دهند. درب فرفورژه و درب فرفورژه سی ان سی، دست سازنده درب را برای اجرای انواع تزئینات و تنوع در گلنرده ها باز می گذارد. فرفورژه بعد از پوشش رنگ کوره ای زیبایی بینظیری به خود می گیرد و باعث جذابیت بیشتر این متریال می شود.

افزایش بی سابقه قیمت ها در بازار آهن آلات
بیشتر بخوانید

 

درب فرفورژه

قیمت درب فرفورژه

به دلیل تنوع در طرح و ابعاد درب فرفورژه قیمت ثابتی نمیتوان برای آن در نظر گرفت. با وجود نوسانات قیمت بازار و افزایش قیمت مواد اولیه مانند سنگ آهن تا هزینه جابجایی، هزینه کوره و تولیدات نمیتوان برای درب فرفورژه قیمت ثابتی عنوان کرد.

فاکتورهایی که در قیمت درب فرفورژه تاثیر دارند موارد مشخصی هستند که در ادامه آن ها را برای شما عنوان می کنیم.

ابعاد درب بر مبنای تک لنگه یا دو لنگه بودن از مهم ترین فاکتور در تعیین قیمت درب فرفورژه است. طرح درب فرفورژه بر روی وزن نهایی آن تاثیرگذار است و هر چه طرح بیشتری داشته باشد وزن آن افزایش می یابد. گلنرده های بکار رفته بر روی درب بسته به تعداد و ابعاد گلنرده اهمیت زیادی در تعیین قیمت درب دارند. هزینه حمل و نقل و نصب درب با دیگر هزینه ها محاسبه شده و به فاکتور نهایی قیمت درب اضافه می شود.

 

درب لیزری

 

ابعاد استاندارد درب نفر رو فرفورژه

درب های نفررو را نمی توان به صورت سفارشی خریداری کرد زیرا باید پیرو استانداردهای چهارچوب ورودی تولید شوند. ابعادهای استاندارد شامل، 223*153، 223*116، 223*100 می باشند. معماری ساختمان اگر طبق استانداردهای لازم ساخته شده باشد باید طبق یکی از ابعاد گفته شده اجرا شود.

همه درب های نفر رو و همچنین پنجره های فلزی در چهارچوب های خاصی قرار می گیرند و باید از نظر سایز قطر، ارتفاع و طول و عرض ضخامت های استانداردی داشته باشند. دقت به نکاتی مانند، ضخامت میلگرد صاف و آجدار، ابعاد پروفیل و ضخامت ورقی، ابعاد تسمه از نظر ضخامت و تناسب با درب فرفورژه و ضخامت ورق های آهنی سیاه و روغنی هم برای درب و هم پنجره معمولی و آکاردئونی در ساخت استاندارد درب فرفورژه تاثیر بسزایی دارند.

 

درب لیزری

درب تک لنگه و دو لنگه

استفاده از درب های تک لنگه کاربردهای مشخصی دارند و میتوان در انواع فضاهای مختلف مثل، کافی شاپ ها، سفره خانه ها، درب ورودی آپارتمان و… از آنها استفاده کرد. در بعضی مواقع با توجه به شرایط محیطی بهتر است از درب های دو لنگه استفاده شود. بعضی محیط ها نیاز به درب های دو لنگه ندارند ولی با توجه به کاربردی بودن این درب ها میتوان از آنها استفاده کرد.

درب اهنی نفر رو کد ۱۸۱
بیشتر بخوانید

درب های یک و نیم لنگه هم وجود دارند که امروزه در ورودی بسیاری از ساختمان ها نصب می شوند. درب های یک و نیم لنگه درب هایی هستند که از یک درب اصلی با یک درب کمکی ساخته شده اند. درب اصلی در عرض 78، 83  و 96 تولید شده و درب فرعی در عرض های 23، 33 و 43 طراحی و تولید می شود. درب اصلی کار درب نفر رو را انجام می دهد با این تفاوت که در مواقع نیاز به وسعت بیشتری در فضای ورودی از درب کمکی استفاده می شود. درب های یک و نیم لنگه قیمت بیشتری نسبت به درب تک لنگه یا نفر رو دارند و نصب آن ها سخت تر است.

 

درب فرفورژه طرح بیضی کد ۹۸۳

درب تک لنگه

مدل های درب ورودی از جنس فرفورژه

در گذشته درب های فرفورژه در چند مدل معروف طراحی و تولید می شدند مانند مدل های هخامنشی، تاجدار، کلاسیک، سلطنتی و درب های ساده. با پیشرفت در زمینه صنعت درب سازی و افزایش مدل درب حیاط از طرح های گذشته کمتر استفاده می شود. دلایلی مانند وسیع تر شدن میدان رقابت، بالا رفتن آمار سرقت، متنوع شدن قالب های گل نرده فرفورژه و چدنی، بالا رفتن اعتبار گالری تولید کننده و حفظ قیمت درب فرفورژه باعث شده تا از طرح های قدیمی در ساخت و ساز به صورت گسترده استفاده نشود.

درب نفر رو چوب پلاست و ترموود

چوب پلاست و ترموود دو ماده ترکیبی هستند که جایگزینی برای چوب و دیگر سازه های ساختمانی استفاده می شوند. چوب پلاست از ترکیب چوب و پلاستیک ساخته شده است که نمای واقعی چوب را به نمایش می دهد و در عین حال ماندگاری بالایی دارد. اگر نما پوش و کفپوش خانه شما از چوب پلاست ساخته شده است می توانید از آن برای طراحی و ساخت درب پارکینگ نفر رو هم استفاده کنید. از مزایای درب نفر رو چوب پلاست می توان به مقاومت بالا در برابر گرما و رطوبت، نگهداری آسان، عمر طولانی، قابلیت انعطاف، مقاوم در برابر آسیب و به صرفه بودن از لحاظ اقتصادی اشاره کرد. درب چوب پلاست هیچ محدودیتی در طراحی ندارد و می توان آن را به صورت اتوماتیک، مخفی، تاشو و کرکره ای طراحی و تولید کرد. تنوع طرح و رنگ در این متریال بالا بوده و می توانید برای درب ورودی پارکینگ از چوب پلاست استفاده کنید.

درب فلزی ورودی ساختمان کد ۱۹۸
بیشتر بخوانید

 

درب های فلزی ساختمان

درب فلزی نفر رو ساختمان

درب های نفر رو، درب هایی برای ورودی ساختمان و دسترسی به راهرو و راه پله هستند. عرض این درب ها نسبت به عرض درب پارکینگ کمتر است. طراحی این درب ها به صورت دو لنگه بوده و در جابجایی و اثاث کشی لنگه دوم به راحتی باز میشود و فضای بیشتری برای ورود و خروج ایجاد می کند. اولین چیزی که در هر ساختمان نظر افراد را به خود جلب می کند طرح و رنگ و همینطور تناسب نمای ساختمان با درب ورودی است. درب فلزی علاوه بر کاربرد های مختلفی که دارد باعث زیبایی ظاهری ساختمان می شود. درب ورودی با طراحی های مختلف با در نظر گرفتن سبک معماری ساختمان تولید می شود.

درب های فلزی از ویژگی های منحصر به فردی همچون استحکام بالا، ضد سرقت بودن و همینطور زیبایی برخوردار هستند و گزینه خوبی برای ساخت درب های ورودی به شمار می روند. نحوه رنگ آمیزی درب های فلزی بسیار مورد اهمیت است زیرا در کیفیت ظاهری درب تاثیر زیادی دارد. رنگ آمیزی درب فلزی سبب می شود تا درب در برابر زنگ زدن، خوردگی و خراش ایمن بماند.

 

درب تک لنگه فرفورژه طرح ترک

 

نحوه رنگ آمیزی درب فلزی

همانطور که گفته شد رنگ آمیزی درب های فلزی تاثیر زیادی در کیفیت ظاهری و زیبایی آن دارد. رنگ آمیزی درب باید مرحله به مرحله و با دقت انجام شود. وجود هرگونه برجستگی، زنگ زدگی، خلل و … باعث بی کیفیت شدن نهایی کار رنگ آمیزی درب می شود. قبل از شروع رنگ زدن با استفاده از سمباده سطح درب کاملا صاف و یکدست میشود. بر روی سطح صاف درب ضد زنگ زده می شودو بعد از اتمام این مراحل درب برای رنگ آمیزی آماده است.

امروزه استفاده از رنگ های پودری و معمولی بسیار رایج بوده و از کیفیت خوبی برخوردار هستند و با دقت در نحوه رنگ زدن دربی براق و زیبا تولید می شود.

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *