درب ورودی حیاط منزل و درب فلزی پارکینگ جزء اولین بخش های از نمای ساختمان هستند که در نگاه اول دیده می شوند . به همین خاطر در انتخاب یک درب شیک ویلایی و پارکینگی بصورت فرفورژه یا ساده می بایست دقت لازم را به خرج داد .

ساخت درب حیاط آهنی بصورت ماشین رو و نفر رو بر اساس قیمت هر کیلو تولیدی درب محاسبه میگردد که این قیمت در هر طرحی متفاوت است مثلا دروازه فرفورژه حیاط با درب نرده ای ساده قیمت متفاوتی دارند .

درب طاووس جنوبی دو لنگه
درب طاووس جنوبی دو لنگه

درب فلزی حیاط خانه و ویلا ورودی به داخل ساختمان است و بخشی از دکوراسیون نمای منزل محسوب می شود. این درب می تواند به داخل حیاط باز شود و یا اینکه مستقیم وارد فضای آپارتمان شود.

دو نکته مهم در انتخاب مدل درب ورودی حیاط و پارکینگ قابل ذکر است :

۱- درب فلزی پارکینگ و حیاط را بر اساس سبک نمای ساختمان انتخاب کنید. برای مثال برای نمای مدرن ، درب مدرن و برای نمای کلاسیک ، درب کلاسیک انتخاب کنید .

۲- امنیت درب ها را جزء ملاک های طراحی و خرید قرار دهید .

درب فلزی پارکینگ
درب فلزی پارکینگ

درب حیاط
تولید درب حیاط فلزی
درب فلزی حیاط یکی از گزینه‌های با امنیت و با دوام میان انواع مدل درب فلزی حیاط است. شکستن یک درب حیاط فلزی، طبیعتا بسیار سخت‌تر از درب چوبی خواهد بود و در صورت نگهداری مناسب، عمری بسیار طولانی هم خواهد داشت. البته این نوع در به علت وزن زیاد باید روی لولایی با قدرت نصب شود.

درب فلزی حیاط از فلزات مختلفی مثل آلومینیوم و آهن ساخته می‌شود. به کسانی که قصد دارند ساختمان جدیدی بسازند یا خانه ی خود را بازسازی کنند، توصیه می شود که از درب فلزی حیاط ساده استفاده کنند. نمای ساختمان با استفاده از انواع درب حیاط شیک تر خواهد شد.پ

اگر ساختمان خود را با خانه های مجاور مقایسه کنید، تفاوت ظاهری آن محسوس خواهد بود. توجه داشته باشید که درب حیاط را با توجه به سبک ساختمان و خانه های اطراف انتخاب کنید.

درب فلزی حیاط
درب فلزی حیاط

تولید درب فلزی ویلایی حیاط آهنی
آهن فرفورژه از سایر فلزات سنگین‌تر و متراکم‌تر است. البته آهن فرفورژه انتخابی است که حسی قدیمی و کلاسیک هم به ساختمان می‌دهد.

درب حیاط آهنی فرفورژه در بیشتر موارد رنگی سیاه و تیره دارد اگرچه در صورت تمایل می‌توانید آن را رنگ آمیزی کنید. مهم‌ترین خاصیت درب حیاط آهنی این است که مستحکم بوده و به راحتی خم یا فرسوده نمی‌شود و در نتیجه امنیت بالایی دارد.

درب حیاط آهنی همچنین باید هر چند سال یکبار سنباده زده شود تا ظاهر خود را حفظ کند.

درب فلزی ویلایی
درب فلزی ویلایی

تولید درب حیاط آلومینیومی


آلومینیوم انتخاب محبوبی برای در حیاط است زیرا ظاهری بسیار مستحکم دارد و از درخشش خوبی برخوردار است.

آلومینیوم همچنین از نظر وزنی سبک است و می‌تواند از مواد بازیافتی هم ساخته شود. از آنجایی که آلومینیوم در مقابل آب و زنگ زدگی مقاوم است، نگهداری آن هم کار سختی نیست.

البته آلومینیوم انتخاب مناسبی برای مناطقی که شرایط آب و هوایی سختی دارد نیست، زیرا ممکن است در اثر طوفان و تگرگ، از فرم اولیه خود خارج شود و یا روی آن خط و خش بیفتد.

درب فلزی فرفورژه دو لنگه کد ۱۷۶
بیشتر بخوانید
درب کادری صدفی شمالی دولنگه
درب کادری صدفی شمالی دولنگه

درب حیاط توری یا شبکه‌ای


درب حیاط شبکه‌ای یا توری ظاهری ساده و بدوی دارد. این نوع در، به سادگی از یک فلز قوی مانند آهن ساخته می‌شود. برای ساخت درب حیاط شبکه‌ای میله‌های جداگانه فلزی به یکدیگر بافته می‌شوند تا طرحی باز مشابه توری ایجاد کنند.

این مدل در به طور معمول برای حیاط ساختمان‌های تجاری استفاده می‌شود و با وجود اینکه حسی از قدرت و ترس را به افراد القا می‌کند، اگر به اندازه کافی بلند نباشد، امنیت کافی ندارد.

درب لادن شمالی دو لنگه
درب لادن شمالی دو لنگه

درب فلزی ویلایی
در بسیاری از موارد درب فلزی حیاط و درب فلزی پارکینگ دارای یک کاربری مشترک هستند . بنابراین عرض مفید درب ورودی در پارکینگ های بزرگ حداقل ۶ متر و در پارکینگ های متوسط و کوچک حداقل ۳ متر می باشد .

ارتفاع درب نیز حداقل ۲۱۰ سانتی متر است . قبل از هرگونه رنگ آمیزی درب حیاط به ترکیب رنگ نمای ساختمان خود توجه کنید و در نهایت رنگی را انتخاب کنید که با نمای ساختمان شما ، همخوانی داشته باشد . استفاده بیش از 2 رنگ در رنگ آمیزی درب حیاط ، پیشنهاد نمی شود .

صنایع فلزی توفیقی تولیدکننده درب ارزان فرفورژه برای درب پارکینگ و درب حیاط ، درب فلزی،درب ساختمان میباشد . نمونه عکس های درب ساختمان در کارخانه درب توفیقی قدیمی ترین و بزرگترین تولید کننده انواع درب لوکس فرفورژه برای درب حیاط – درب پارکینگ و انواع درب ساختمان را در زیر میتوانید مشاهده کنید .

خرید درب حیاط و درب پارکینگ در انواع مدل لوکس و مدل درب کلاسیک با رنگ ضد آب !

درب کراوات شمالی دولنگه
درب کراوات شمالی دولنگه

درب حیاط شیک
مدل درب حیاط برای نمای بیرونی یکی از مولفه های همه برای ساختمان به شمار می رود. درب وردی حیاط اولین تصویری است که یک دوست یا همکار در بدو ورود به منزل یا محل کار شما با آن مواجه میشود .تاثیر اولین مواجه با درب حیاط میتواند نشانگر سلیقه و شخصیت یک فرد باشد .

معمولا افرادی که به طرح درب ورودی ساختمان اهمیت می‌دهند به کوچک ترین وسایل و قطعات دکوراسیون منزل حتما اهمیت می‌دهند.

در خانه های ویلایی امنیت حرف اول را می زند. به همین دلیل باید درب حیاط ویلایی مناسبی انتخاب شود که دسترسی سارقان و افراد ناشناس به فضای منزل تا حد قابل توجهی کاهش یابد. امنیت ساختمان های مسکونی توسط نگهبان فراهم می شود.

و از آن جایی که روزانه افراد زیادی از این درب ها تردد می کنند، مدل خاصی برای درب این ساختمان ها در نظر گرفته نمی شود.

اما در مورد خانه های ویلایی مسئله حیاتی تر است و باید درب حیاط مقاوم و مستحکمی انتخاب شود تا بتواند امنیت اعضای خانه را تضمین کند.درب حیاط فرفورژه یکی از گزینه های درب حیاط ویلایی است. معمولا در خانه های ویلایی، با نصب نرده سعی می کنند که نوعی امنیت فیزیکی به وجود بیاورند.

اما در این مورد هیچ گونه حریم بصری وجود ندارد. چرا که این نرده ها هیچ گونه محدودیتی در دید ایجاد نمی کنند و به سهولت می توان فضای پشت آن ها را دید.

درب فلزی فرفورژه کد ۱۶۳
بیشتر بخوانید
درب فلزی لوکس
درب فلزی لوکس

درب فلزی لوکس
انواع درب حیاط بر اساس تعداد پنل درب
انواع مدل درب حیاط بر اساس پنل یا اصطلاحا لنگه‌های در، شامل دو مدل می‌شوند که البته منحصربه‌فرد هم نیستند، اما هنوز هم می‌توان آن‌ها را به روش‌های خاص و مختلفی طراحی و متمایز کرد.

درب حیاط تک پنلی (تک درب)
مدل درب حیاط خانه تک پنلی، همان طور که از اسمش پیداست، تنها از یک درب ورودی حیاط ساده استفاده می‌کند. این درب مانند هر در دیگری طراحی شده است و می‌تواند با چند المان دکوراتیو در قسمت بالای بدنه تزئین شود. این نوع مدل درب حیاط خانه، معمولا برای گذرگاه‌هایی با عرض کم مناسب است.

درب حیاط دو پنلی (دو درب)


یک درب دو پنلی دارای بدنه‌ای است که به جای یک درب، از دو در یا دو لنگه درب ساخته شده است که در جهت‌های مخالف به بیرون یا به سمت داخل حرکت می‌کنند. این نوع در معمولا توسط سیستم قفل و یا دسته‌ای در وسط درب، قفل و ایمن می‌شود. درب حیاط دو پنلی مناسب ساختمان‌هایی است که مانند مدل درب حیاط ویلایی، درب پارکینگ و ورودی حیاط در آن‌ها مشترک است.

درب دو لنگه لیزر - طرح تسنیم
درب دو لنگه لیزر – طرح تسنیم

سر دروازه ویلا
نکات مهم قبل از خرید درب ویلایی ساده و فرفورژه حیاط
✅از کجا درب حیاط آهنی مناسب بخریم؟
طبعا اگر به دنبال خرید درب حیاط مناسب هستید ، خرید از تولید کنندگان تخصصی درب حیاط ساختمان توصیه میشود. تنوع بالا، رعایت استاندارد های لازم ، استفاده از تجهیزات و دستگاه های برش cnc , استفاده از مواد اولیه درجه یک و خدماتی مانند نصب و ضمانت رنگ درب حیاط از جمله مزایای خرید از کارخانه های تولید کننده درب حیاط ، نسبت به آهنگری های معمولی است.

طرح و متریال به کار رفته در درب حیاط بیشترین تاثیر را بر قیمت درب دارد. طول و ارتفاع به همراه ضخامت پروفیل وزن درب را تشکیل می دهند. وزن درب حیاط هم یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت درب حیاط ساختمان است

✅وزن درب حیاط و درب ماشین رو چه قدر است ؟
عواملی مختلفی در تعیین وزن درب حیاط و درب ماشین رو موثر هستند. ضخامت پروفیل و فلزات مصرفی مهمترین تاثیر را در وزن درب حیاط دارد. وزن درب حیاط نفر رو استاندارد معمولا ۱۸۰کیلو و وزن درب ماشین رو حیاط حدود ۵۵۰کیلو گرم است.

✅اهمیت استفاده از مشاوره و بازدید رایگان در زمان انتخاب درب حیاط چه قدر است ؟
قبل از کف سازی حتما از مشاوران کارخانه ای که قرار است درب حیاط ساختمان شما را نصب کنند استفاده کنید .مشخص نمودن محل نصب درب نفر رو ، نوع شیب کف و فاصله چهار چوب درب حیاط به همراه محل اتصال درب ساختمان بهتر است توسط سازنده درب حیاط مشخص شود.

مشاوران گروه تولیدی درب توفیقی کلیه نکاتی که ذکر شد را به صورت دقیق مشخص نموده و بعد از بازدید و نقشه کشی از محل نصب ، کلیه موارد را با دقت بسیار بالا در تمام مراحل تولید بررسی و کنترل میکنند.

درب فلزی تک لنگه طرح لیزری کد ۵۲۸
بیشتر بخوانید

✅نحوه عقد قرارداد برای خرید درب حیاط به چه صورت است ؟
وزن و قیمت کیلویی درب با توجه به شکل و طرح درب حیاط مشخص میشود. مبلغ پیش پرداخت معمولا 50% از کل مبلغ فاکتور می باشد. کلیه موارد مهم مانند زمان تحویل، نوع رنگ وهزینه هایی مانند حمل و نقل و جرثقیل هم در فاکتور قید میشود. در پروژه های دولتی و مجتمع های بزرگ کلیه موارد با توجه به نظرات تولید کننده و خریدار توافق شده و در قرار داد ذکر میگردد.

درب فلزی فرفورژه
درب فلزی فرفورژه

درب های تولیدی توفیقی با چه استانداردی ساخته میشوند ؟


با توجه به اینکه درب های آهنی فرفورژه ای توفیقی بطور کامل قابل سفارشی سازی هستند بنابراین ساخت درب ورودی منزل شما آسان تر از چیزی از که تصور می کنید است. چه بخواهید درب فرفورژه ای منزلتان شکل دیگری داشته باشد، نفرو باشد یا دو لنگه، حتی اینکه از الگوهای متفاوتی برای ساخت درب استفاده شود و یا اینکه به آن شیشه اضافه کنید. بطور کلی شما هر تغییری که بخواهید می توانید در این نوع درب ها ایجاد کنید. البته این نکته را فراموش نکنید که منظور ما از هر تغییر، این است که طبق شرایط و چارچوب مشخص می توانید این تغییرات را انجام دهید .

مقاومت و دوام درب های آهنی ویلایی چگونه است ؟
درب های ویلایی فرفورژه ای یکی از مقاوم ترین درب های ساخته شده بدلیل تولید با آهن با کیفیت می باشد. همانطور که میدانید آهن به خودی خود، از مقاومت خوبی در برابر زنگ زدن برخوردار است؛ از طرفی اما درب های فرفورژه فلزی حتی از فلز آهن خام نیز مقاوم تر هستند. در واقع این مقاومت خوب سبب می شود تا این نوع از درب ها بدون نیاز به نگهداری و تعمیر خاص تا سالیان سال سالم بمانند.

درب فرفورژه
درب فرفورژه

مزایای خرید درب فرفورژه چیست ؟
فواید بیشماری برای یک درب فرفورژه ای وجود دارد، اما مزیت اصلی این درب، کیفیت آن است. درب فرفورژه ای با دوام و ماندگاری بسیار بالا ساخته می شود و این امر سبب می شود هزینه اولیه که برای نصب یک درب فرفورژه متقبل می شوید به مانند یک سرمایه گذاری باشد.

برخلاف درب های چوبی، این نوع از درب ها نیازی به تعمیر و نگهداری منظم ندارند و حتی با داشتن کیفیت ساخت بالا، طی چند سال آینده شما مجبور به تعویض درب منزل نمی شوید.

چرا درب های شیک و لوکس فرفورژه توفیقی طرفداران بیشتری دارد ؟
اگر به فکر بهبود و زیبا سازی درب ورودی خانه خود هستید و یا در حال ساخت خانه یا سازه ای هستید یکی از انتخاب های شما خرید درب فرفورژه ای است. سبک های مختلفی از جمله چوب ، استیل ، فایبرگلاس و آلومینیوم وجود دارد ، اما درب های فرفورژه تنها سبکی است که واقعاً خانه شما را از دیگران که در همسایگی شما هستند متمایز خواهد کرد.

درب فرفورژه
درب فرفورژه

 

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *