درب حیاط

درب حیاط


فهرست 

درب حیاط فلزی و انتخاب آن
انواع مختلف درب فلزی حیاط
درب حیاط ساده اهنی
نکات بسیار مهم در انتخاب درب ورودی ساختمان
ابعاد و وزن استاندارد درب حیاط
نکات بسیار مهم در انتخاب درب ورودی
عوامل موثر در قیمت نهایی درب حیاط
انواع مدل های خلاقانه درب حیاط 
درب حیاط ساده و ارزان
خرید درب حیاط ایمن و شیک و قیمت درب حیاط از شرکت توفیقی متال
تماس با صنایع فلزی توفیقی
انواع درب حیاط ساده و تفاوت آن با درب حیاط مدرن چیست؟

درب حیاط فلزی و انتخاب آن

درب حیاط، نقطه کانونی ساختمان می باشد. دربهای حیاط یکی از عوامل موثر در زیبایی ساختمان محسوب می شود، همچنین علاوه بر زیبایی، در تامین امنیت ساختمان و افزایش ارزش ساختمان به شدت موثر می باشد. دربهای فلزی دیگری چون درب فلزی پارکینگ، درب فلزی ویلا و … در امنیت و ارزش ساختمان دخیل است. یکی از بهترین و موثر ترین راه کار های برای مدرن سازی ظاهر ساختمان ها و یا نمای بیرونی ساختمان استفاده از دربهای فلزی حیاط می باشد. درب فلزی حیاط بسیار متنوع می باشد. در ادامه قصد داریم به بررسی انواع دربهای حیاط، ابعاد استاندارد آن، وزن آن، جنس درب حیـاط و رنگ آن ها و … بپردازیم.

<yoastmark class=

 

<yoastmark class=

انواع مختلف درب فلزی حیاط

درب چوبی: درب های فایبر گلاس که ظاهر چوبی دارند و درب های چوبی، شیک ترین درب های حیاط محسوب می شوند. از درب های چوبی اغلب برای درب ورودی ساختمان های جنوبی استفاده می کنند. زیبایی این مدل درب ها باعث شده افراد زیادی تمایل به خرید این جنس درب را داشته باشند. دربهای چوبی نسبت به سایر درب ها از امنیت کمتری برخوردار هستند.

درب  استیل: از جدیدترین دربهای حیاط موجود در بازار هستند و به عنوان درب‌حیاط فلزی، پارکینگ، باغ و درب ویلا مورد استفاده قرار می گیرند. دربهای با جنس استیل بعد از مدتی قرار گرفتن در شرایط آب و هوایی مختلف کیفیت خود را از دست می دهند و دوام این جنس از درب نسبت به درب های فلزی و آهنی کمتر است.

درب  فولادی: این درب ها از استحکام و کیفیت بالایی برخوردار هستند. به دلیل داشتن استحکام بالا در درب های فولادی امنیت ساختمان هم افزایش پیدا می کند. عمر مفید این درب بین 5 تا 7 سال است و در حقیقت طول عمر کوتاهی دارد و در برابر تغییرات آب و هوایی خیلی زود کیفیت خود را از دست می دهد.

درب حیاط ساده اهنی

در این قسمت به بررسی انواع درب های ورودی ، درب های ویلایی و درب های حیـاط و … که با خلاقیت و مدل ها زیبا تولید شده اند می پردازیم. قبل از هر چیز باید بدانید که انتخاب درب باید با سبک طراحی ساختمان هماهنگ باشد. اگر درب انتخابی شما یکی از بهترین درب ها و با کیفیت ترین درب ها باشد، در صورتی که با سبک طراحی ساختمان هماهنگ نباشد، در زیبایی و ارزش ساختمان تاثیر منفی خواهد داشت.

<yoastmark class=

نکات بسیار مهم در انتخاب درب ورودی ساختمان

  1. درب های ورودی ساختمان، درب هایی می باشند که عموما برای ورود و خروج اتومبیل ها استفاده می شود، در نتیجه باید آن در یک مسیر مستقیم قرار داده شود تا عبور اتومبیل ها راحت باشد.
  2. اگر حیاط ساختمان دارای درختان زیاد و بلند بود، باید از درب هایی با ارتفاع بلند استفاده شود. لازم به ذکر می باشد که درب انتخابی باید بسیار مستحکم باشد تا در برابر وزش باد مقاوم باشد. درب فلزی حیةاط یکی از بهترین گزینه ها می باشد.

 

"</p

ابعاد و وزن استاندارد درب‌حیاط

در طراحی و ساخت انواع ساختمان ها به ویژه ساختمان های مسکونی عموما دو نوع درب درب نفر رو و ماشین رو تعبیه شده است که هر کدام ویژگی ها و مشخصات منحصر به فردی دارند. درب های ماشین رو، درب هایی می باشند که برای ورود و یا خروج ماشین ها به داخل ساختمان استفاده می شود، اما درب های نفر رو برای ورود و خروج افراد به داخل ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرد. امکان سفارشی سازی هر کدام از درب ها وجود دارد.

درب فلزی طرح دسته گل کد ۴۰
بیشتر بخوانید

درب های نفررو دارای ابعاد و ون های استاندارد می باشند. اندازه استاندارد ارتفاع درب های نفر رو بین 235 سانتی متر تا 245 سانتی متر می باشد، اما ابعاد استاندارد آن ها حدودا 115 تا 125 می باشد. لام به ذکر است که وزن آن تقریبا 200 کیلوگرم خواهد بود. وزن درب های ماشین رو حدود 600 کیلوگرم خواهد بود. ناگفته نماند که وزن درب های نامبرده به طرح و یا مدل آن ها بستگی دارد.

نوع درب ارتفاع ابعاد استانداردوزن
درب های نفررو بین 235 تا 245 سانتی مترحدودا 115تا 125تقریبا 200 کیلوگرم
درب های ماشین رو ـــــــــــــــ ـــــــــــــــ600 کیلوگرم

 

<yoastmark class=

نکات بسیار مهم در انتخاب درب ورودی

درب ورودی ساختمان عموما برای رفت و آمد اتومبیل استفاده می شود پس باید در جایی قرار بگیرد که مسیری مستقیم و صاف داشته باشد.

حیاط هایی که دارای درخت های بلند و زیادی هستند باید از درب های با ارتفاع بلند استفاده کنند. درب حیاط فلزی انتخابی باید بسیار مستحکم باشد تا در برابر وزش باد شدید مقاوم بماند. ابزار آلات و اتصالاتی که در ساخت و نصب درب استفاده می شود باید با کیفیت و با دوام بالا باشد.

باید در رنگ زدن درب فلزی به نکاتی همچون، نوع رنگ مصرفی، صاف بودن سطح درب و زدن ضد زنگ به سطح درب دقت داشت باشید. قبل از انتخاب نوع رنگ، باید از صاف بودن سطح درب اطمینان حاصل کنید و بعد ضد زنگ به درب بزنید. این نکته را در نظر داشته باشید که برای صاف کردن سطح درب باید از سمباده استفاده کنید و بعد ضد زنگ بزنید پس از انجام این مراحل درب برای رنگ زدن آماده است. برای رنگ زدن درب تمامی مراحل باید با دقت انجام شوند.

انتخاب رنگ مناسب از دیگر نکاتی است که باید به آن دقت شود. رنگی که با کیفیت باشد از پوسته پوسته شدن درب جلوگیری می کند. رنگ های لاتکس از رنگ های مقاوم در برابر آب و رطوبت هستند. استفاده از رنگ های خنثی مانند مشکی، طوسی، دودی و قهوه ای با هر طرحی هماهنگ می شوند. برای درب حیاط فلزی می توانید از رنگ هایی مثل نارنجی، لیمویی، سبز و… استفاده کنید.

عوامل موثر در قیمت نهایی درب حیاط

عوامل مختلفی در قیمت نهایی درب فلزی حیاط موثر می باشد که یکی از مهم ترین آن ها، نوع طرح و یا نقشه درب انتخابی می باشد. هر چه طرح درب ها ساده تر باشد، قیمت نهایی درب کمتر می باشد زیرا وقت کمتری جهت ساخت و پردازش آن، نیاز است، در غیر این صورت وقت بیشتری برای پردازش و اجرای درب نیاز می باشد. طرح و یا نقشه های پیچیده به طرح های فرفورژه و کنگره معروف می باشند. به عنوان مثال دستمزد ساخت درب فلزی حیـاط با طرح ساده حدود 6 هزار تومان اما دستمزد ساخت درب فلزی فرفورژه بین 8 تا 20 هزار تومان می باشد. در نتیجه یکی از عوامل بسیار مهم طرح و یا مدل درب حیاط می باشد.

"</p

 

انواع درب های حیاط و جنس آن ها

ذهن اکثر افراد با شنیدن کلمه درب ورودی ساختمان، ناخودآگاه به سمت درب حیاط و یا همان درب‌های آهنی هدایت می شود. زیرا متریال فلز در درب های ورودی مرسوم تر می باشد. اما درب حیاط مزایا و معایبی دارد می توان به موارد زیر اشاره کرد.

درب فلزی دو لنگه برش لیزری طرح دربار کد ۸۹۸
بیشتر بخوانید

از مزایای درب‌حیاط می توان به استحکام بسیار بالای آن ها اشاره کرد. در حقیقت در تولید این نوع درب ها از متریال آهن استفاده شده است که در مقاومت درب تاثیر مثبت دارد، همچنین امکان سفارشی سازی این نوع درب ها وجود دارد. از معایب درب حیاط می توان به وزن نسبتا سنگین آن اشاره کرد. در نتیجه سنگین بودن درب ها باعث می شود تا نصب آن ها کار دشواری شود. از دیگر معایب این درب می توان به نگ دن آن اشاره کرد. در حقیقت اگر عمل رنگ کردن درب ها به خوبی انجام نشود امکان زنگ زدگی آن ها وجود خواهد داشت.

<yoastmark class=

رنگ مصرفی جهت رنگ زدن درب فلزی حیاط

در رنگ زدن درب های فلزی حیاط چند مورد باید مورد توجه قرار گیرد. این موارد شامل نوع رنگ مصرفی، سطح درب و استفاده از ضد زنگ می باشد. در حقیقت قبل از انتخاب نوع رنگ، صاف بودن سطح درب و زدن ضد زنگ به سطح درب از عوامل بسیار مهم می باشند. قبل از رنگ زدن باید سطح درب سمباده زده شود و سپس سطح درب را به ضد زنگ آغشته کرد. حال درب برای رنگ زدن آماده می باشد. زد رنگ باید از غلظت مناسب برخوردار باشد.

 

<yoastmark class=

انتخاب رنگ مناسب

همان طور که گفته شد، درب‌حیاط در زیبایی ساختمان به شدت موثر می باشد در نتیجه در رنگ آن باید به شدت دقت شود. اگر رنگ انتخابی با کیفیت باشد، از پوسته پوسته شدن درب جلوگیری می کند. رنـگ های لاتکس یکی از رنگ های مقاوم دربرابر آب و رطوبت می باشند. رنگ های خنثی مانند رنگ های طوسی، مشکی، قهوه ای و دودی با هر سبک از طراحی، هماهنگ می باشند. رنگ های جسورانه مانند نارنجی، لیمویی، سبز پسته ای و … را می توان به عنوان رنگ درب حیـاط مورد استفاده قرار داد. این نوع رنگ ها باعث ایجاد یک حس جسورانه در افراد می شود. در صورتی که نگران روشن بودن آن هستید، می توانید نمونه های تیره تر مانند بادمجانی و یا سبز تیره را مورد استفاده قرار دهید.

انواع مدل های خلاقانه درب حیاط 

ما در اینجا قصد داریم مدل های درب‌ورودی حیاط که به نوعی در طراحی آن خلاقیت خاصی به کار رفته را معرفی نماییم. بنابراین این طرح ها با سایر مدل هایی که قبلا مشاهده کرده اید تا حد زیادی متفاوت می باشد.

ذکر این نکته ضروری می باشد که پیش از انتخاب مدل درب، می بایست سبک طراحی ساختمان خود را تعیین نمایید و متناسب با آن درب ورودی خود را انتخاب نمایید. زیرا زیباترین طرح درب اگر با ساختمان شما همخوانی نداشته باشد نه تنها به ظاهر خانه شما کمک نمی کند بلکه به آن ضربه خواهد زد.

درب مدل اسپانیایی

این مدل درب ها دارای طراحی شیک و روستیک بوده و همراه با الگوی تکرار شده در سطح درب می باشد. بهره گیری از شیشه شفاف، مشجر و یا منعکس کننده یرای این درب ها امکان پذیر می باشد.

درب فلزی مدرن

درب های مدرن دارای طراحی ساده و فاقد جزئیات بوده و همراه با خطوط صاف افقی و یا عمودی هستند. از شیشه نیز می توان در طراحی درب آهنی مدرن بهره گرفت.

درب لیزری

درب های فلزی با طراحی لیزری محبوبیت بسیاری دارند. این درب ها انعطاف پذیری بالایی داشته و در صورتی که همراه با جزئیات و رنگ طلایی باشد برای ساختمان های کلاسیک مناسب هستند. با این حال درب ساده لیزری برای ساختمان های مدرن نیز انتخاب مناسبی است.

<yoastmark class=

درب حیاط ساده و ارزان

درب‌های فولادی درب‌حیاط ساده و ارزان با استحکام و با کیفیت می باشند. این نوع درب ها مانند سایر درب ها دارای مزایا و معایبی می باشند. از مزایای آن می توان به قیمت مناسب آن اشاره کرد. همچنین این نوع درب به دلیل به دلیل استحکام بالا، امنیت ساختمان را افزایش می دهد. ناگفته نماند که تما مدل های این درب در دسترس می باشد. از معایب آن می توان به عمر کوتاه آن اشاره کرد. در حقیقت عمر مفید آن 5 تا 7 سال می باشد. بهترین گزینه برای انتخاب درب فلزی حیاط، درب های فولادی تقویت شده می باشند.

ورق برش cnc طرح کیمیا
بیشتر بخوانید

 

<yoastmark class=

خرید درب حیاط ایمن و شیک و قیمت درب حیاط از شرکت توفیقی متال

هرچند درب فلزی انتخاب بسیار خوبی برای حیاط است اما سفارش و خرید درب‌فلزی استاندارد و ایمن نکته بسیار مهمی در این امر است. شرکت توفیقی فلز با طراحی و تولید انواع درب‌های شیک، مدرن و ایمن فلزی خدمات ویژه‌ای را به مشتریان عزیز ارائه می‌کند.

طراحی و اجرا انواع درب‌ ورودی، پارکینگ، درب باغ و ویلا، حفاظ‌های فلزی ساختمان و نرده‌های تراس بخشی از خدمات شرکت توفیقی فلز هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره 09143093698 تماس بگیرید. کارشناسان ما آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستند.

تماس با صنایع فلزی توفیقی

برای خرید درب حیاط، درب‌حیـاط ساده و زیبا، درب‌حیاط ساده و ارزان، درب‌حیاط جدید، درب حیاط آهنی جدید و درب‌حیاط سه لنگه جدید و جهت تماس با توفیقی متال و دریافت مشاوره و استعلام قیمت درب‌حیاط با شماره تماس های زیر تماس حاصل فرمایید:

تماس با توفیقی متال: ۰۹۱۴۳۰۹۳۶۹۸

 

<yoastmark class=

انواع درب حیاط ساده و تفاوت آن با درب حیاط مدرن چیست؟

انواع مختلفی از مدل درب حیاط ساده با توجه به هارمونی ساختمان و کاربرد آن دارد، برای مثال درب‌حیاط دو لنگه ساده بیشتر برای ورودی خودرو در نظر گرفته می شود که عدم سنگین بودن آن از مزیت درب حیاطی ساده دو لنگه محسوب می شود و یا مدل درب‌حیاط ساده و شیک تک لنگه که برای ورودی نفررو می باشد.

در کل مدل درب‌حیـاط ساده و شیک به صورت تک لنگه، دولنگه و حتی سه لنگه نیز ارائه می گردد، و منظور از درب حیـاط ساده یک درب آهنی کهنه و مدل قدیمی نباید باشد چرا که سبک معماری ساختمان ها به سوی مینیمال شدن هست که در این بین درب‌حیاط ساده و شیک از مدل های برش لیزری می تواند گزینه مناسبی برای انتخاب باشد.

درب آهنی می تواند در انواع درب‌حیاط ساده اهنی ، درب فلزی حیـاط به صورت پروفیلی ، برش لیزری و یا فرفورژه به بازار ارائه شود که تفاوت اصلی طرح درب حیـاطی کلاسیک یا مدرن بودن آن است.

از مشخصه های درب‌حیاطی مدرن  عدم استفاده از فرفورژه و نقش و نگارهای زیاد هست، طرح های جدید درب مدرن حیـاط اکثرا ترکیبی از طرح برش لیزری با خطوط منظم پروفیل آهنی و یا چوب هست که با توجه به هارمونی نما ساختمان انتخاب می شود.

<yoastmark class=

<yoastmark class=

<yoastmark class=

<yoastmark class=

<yoastmark class=

 

درب ورودی
درب ورودی

 

سوالات متداول

قیمت درب فلزی حیاط بر حسب ابعاد و مدل درب محاسبه می شود. برای اطلاع از جزئیات بیشتر و قیمت دقیق می‌توانید با شماره ۰۹۱۴۳۰۹۳۶۹۸ تماس بگیرید.

درب حیاط فلزی را می‌توانید در 2 طرح تک لنگه و دو لنگه سفارش دهید.

در خانه‌های شمالی از درب حیاط اغلب به عنوان درب پارکینگ نیز استفاده می کنند. اما در برج ها و ساختمان های مسکونی اغلب درب پازکینگ و درب حیاط با یکدیگر متفاوت هستند.

درب های فلزی یکی از بهترین درب های موجود برای حفظ امنیت ساختمان و حیاط شما هستند. این درب ها با جنس مقاوم و سیستم امنیتی بالایی که دارند میزان سرقت را تا حد امکان کمتر می کنند.

4 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *