پنجره آهنی

معرفی انواع پنجره آهنی

پنجره‏ها همیشه یک بخش مهم از معماری یک ساختمان هستند. اغلب افراد پنجره فلزی را به سایر انواع پنجره‏ها ترجیح می‏دهند. پنجره‏های آهنی نصب شده روی ساختمان‏ها در سه مرحله طراحی، تولید و اجرا آماده سازی می‏شوند. قیمت پنجره آهنی با توجه مقدار فلز بکار رفته در آن، اندازه، طرح و مدل پنجره و زمان مورد نیاز برای آماده سازی آن مشخص می‏شود. در مرحله طراحی پنجره می‏توان دقیقا قیمت پنجره آهنی مشخص کرد؛ زیرا در هنگام طراحی، نوع فلز، مدل، اندازه، میزان امنیت و زیبایی پنجره کاملاً در نظر گرفته می‏شود. هنگام طراحی پنجره فلزی، باید وزن فلز بکار رفته در آن به طور دقیق مشخص شود تا قیمت گذاری آن با دقت بیشتری انجام شود.

 

پنجره آهنی

یک پنجره فلزی که وزن زیادی ندارد، برای نصب روی دیوار مناسب است و نیازی به نصب پنجره سنگین نیست. علاوه بر ضخامت و وزن پنجره، باید به ظاهر آن نیز توجه کنید، رنگ و طرح پنجره باید متناسب با معماری ساختمان شما باشد تا زیبایی نمای ساختمان شما دو چندان گردد. اگر نمای ساختمان شما ساده و مینیمال است، بهتر است پنجره فلزی با طرح ساده را انتخاب کنید؛ اما اگر ساختمان یا آپارتمان شما مدرن است، از پنجره دوجداره استفاده کنید. این پنجره‏‏های فلزی برای شما محیطی امن و بدون آلودگی صوتی و اتلاف انرژی فراهم می‏کنند. شما با نصب این پنجره‏ها در ساختمان خود، احساس امنیت بیشتری خواهید داشت.

 

پنجره آهنی  
پنجره آهنی

 

 

ویژگی‏های انواع پنجره فلزی

به طور کلی انواع پنجره آهنی به چهار دسته کلی تقسیم می‏شوند:

  • پنجره  طرح قدیم
  • پنجره  طرح جدید
  • پنجره فرفورژه
  • پنجره دوجداره
درب فلزی نفر رو با طرح طاووس کد ۲۳۶
بیشتر بخوانید

پنجره آهنی طرح قدیم:

این مدل از پنجره‏های آهنی شکل پیچیده‏ای ندارند و در طرح‏های ساده مربع و مستطیل ساخته می‏شوند. این مدل پنجره آهنی نسبت به سایر انواع پنجره‏های آهنی قیمت کمتری دارد.

 

پنجره آهنی طرح جدید:

این نوع پنجره ‏های آهنی با اشکال هندسی مختلف ساخته می‏شوند. اغلب جنس این پنجره‏ها از فولاد به ویژه پروفیل مخصوص درب و پنجره است؛ بنابراین قیمت این پنجره‏ها با توجه به قیمت پروفیل در بازار تعیین می‏شود.

 

پنجره آهنی

 

پنجره فلزی فرفورژه:

پنجره  فلزی فرفورژه یکی از انواع مدرن پنجره است که با استفاده از قطعات فرفورژه ساخته می‏شود. به دلیل تنوع فرفورژه، این نوع پنجره‏های آهنی از تنوع بالایی برخوردار هستند. در مورد کاربرد فرفورژه در ساخت پنجره آهنی لازم است بدانید هنگامی که جنس پنجره‏ها از آلومینیوم و یا پی وی سی باشند، اغلب از فرفورژه برای ساخت حفاظ این نوع پنجره‏ها استفاده می‏شود.

 

پنجره فلزی دو جداره:

با توجه به گسترش شهر نشینی و افزایش آلودگی صوتی و هوا ، استقبال از پنجره‏های دو جداره در ساختمان‏های مدرن بیشتر شده است. این پنجره‏ها نسبت به سایر انواع پنجره‏های آهنی قیمت بیشتری دارند. برای اینکه قیمت پنجره آهنی دوجداره  بیش از حد افزایش نباید، طراحان از پی وی سی یا آلومینیوم برای ساخت آن‏ها استفاده می‏کنند.

پنجره هلالی فلزی
پنجره هلالی فلزی

پنجره آهنی

اکثر مواقع حفاظ پنجره بخش جدایی ناپذیر پنجره‏ ‏ها در هر ساختمانی است. مواد مورد استفاده برای ساخت پنجره تنوع زیادی دارد. از جمله این مواد می‌توان به آهن، آلومینیوم، UPVC، پی وی سی و چوب اشاره کرد. حفاظ پنجره یک بخش جداگانه از پنجره محسوب می‎‏شود که امنیت ساختمان را افزایش می‏دهد. هنگام انتخاب حفاظ فلزی باید دقت که طرح آن با پنجره و ساختمان شما تناسب داشته باشد تا زیبایی ظاهری ساختمان شما کم نشود.

درب لیزری در همدان
بیشتر بخوانید

 

مزایای نصب پنجره فلزی در هر ساختمانی شامل:

  • افزایش امنیت ساختمان و ارتقا سطح آرامش ساکنان آن به ویژه با نصب پنجره دوجداره
  • استحکام و دوام بالا: با نصب پنجره فلزی، در صورت ایجاد ضربه و برخورد جسم سنگین، پنجره آسیب نمی‌بیند؛ بنابراین هنگام عبور اجسام سنگین از آن، نگران خرابی آن نباشید.
  • نگهداری و تعمیر آسان و کم هزینه: در طول زمان، با فرسوده و کهنه شدن ظاهر پنجره‏های آهنی، می‏توانید تنها با یک رنگ آمیزی آن را تبدیل به یک پنجره نو کنید؛ بنابراین در بلند مدت مجبور نیستید پنجره فلزی ساختمان خود را تعویض کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *