افزایش بی سابقه قیمت ها در بازار آهن آلات

افزایش بی سابقه قیمت ها در بازار آهن آلات: روز گذشته بازار آهن الات رکورد افزایش قیمت را در سال 1397 زد.

به گزارش یول‌پرس، پس از مدت‌ها نوسانات ناشی از نرخ ارز در بازار آهن‌آلات، روز گذشته پس از صحبت‌های دونالد ترامپ رئیس جمهور کشور آمریکا علیه ایران، قیمت ها در بازار سر به فلک کشید. افزایش قیمت در این بازار به اندازه ای شدید گزارش شده است که در هر ساعت نرخ ها توسط کارخانه ها افزایش می یافت و وضعیت بازار نا مشخص بود.

کارخانه های میلگرد سازی هر یک نرخ های خود را بطور میانگین ۲۰۰ تومان افزایش دادند. این در حالی است که تا کنون بیشترین افزایش قیمت در طول یک روز ۱۵۰ تومان در بازار اهن آلات به ثبت رسیده است.

اما روز گذشته کارخانه ها دیگر دست از بالا بردن نرخ بر نداشتند و طی ارین نرخ ها کارخانه میلگرد سازی سیادن ابهر قیمت میلگرد سایز ۱۴ خود را ۲۵۰ تومان افزایش داد.

در حاضر قیمت میلگرد این کارخانه ۳۸۰۰ تومان می باشد. پس از اعلام قیمت از سوی کارخانه های میلگرد سازی طی اطلاعیه اعلام کردند که برای حمایت از حقوق مشتریان فروش خود را خواهند بست. این خبر از سوی اکثر کارخانه های تولید کننده منتشر گردید که سیاستی جدید در راستای افزایش قیمت ها محسوب می شود.

در این میان شاهد عبور قیمت میلگرد از مرز ۴۰۰۰ تومان نیز بودیم. در روز گذشته کارخانه میلگرد هیربد زرندیه قیمت میلگرد خود را ۴۰۳۰ تومان اعلام کرد که این امر موجب ایجاد شک بزرگی در بازار شد.

قیمت پروفیل امروز ۱۳۹۷/۵/۲۲
بیشتر بخوانید

خبرهای بازار آهن حاکی از افزایش قیمت بخش های دیگر بازار از جمله قوطی پروفیل ها نیز می باشد. قیمت قوطی پروفیل نیز همانند میلگرد ها در روز گذشته به مرز ۴۰۰۰ تومان رسید.

قیمت قوطی پروفیل ها بطور میانگین ۲۰۰ تومان افزایش یافت.

بخش تیرآهن ها روز گذشته بطور کلی فروش خود را بست. تیرآهن ها که افزایش قیمت بسیار زیادی داشتند، در روز گذشته اعلام قیمت نکردند و در همون ساعات اولیه صبح فروش خود را بستند.

اگرچه طی گزارشات بدست آمده تنها برخی از بنکداران فروش داشتند که اعلام قیمت نمی کردند و تنها بصورت ثانیه اقدام به فروش کردند.

در بخش نبشی و ناودانی کارخانه های تولید کننده هیچ یک قیمت اعلام نکردند و در این میان تنها کارخانه ناب تبریز بود که قیمت های خود را با ۲۵۰ تومان افزایش اعلام کرد.

قیمت نبشی ها در بازه ۳۸۰۰ تا ۳۸۵۰ تومان می باشد و هنوز از مرز ۴۰۰۰ تومان عبور نکرده است.

با توجه به وضعیت بازار آهن آلات، در حال حاضر امکان پیش بینی برای این بازار پر التهاب وجود ندارد اما موضوعی که کاملا مشخص است، این است که پیش از این در بسیاری از گزارش ها از این وضعیت در مرداد ماه خبر داده شده بود و بسیاری از کارشناسان مرداد ماه را برای اقتصاد کشور بسیار سخت دانسته اند و اظهار داشتند چنانچه بتوانیم این ماه بسیار دشوار را پشت سر بگذاریم دیگر ماه ها شرایط بهتر خواهد شد.

صنایع فلزی توفیقی این توانایی را دارد که درب های سفارشی با طرح های سفارشی مشتری را در اسرع وقت تولید نماید.

قیمت پروفیل ۱۳۹۷/۲/۱۸
بیشتر بخوانید

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!