انواع درب پارکینگ

انواع درب پارکینگ، به عنوان یکی از اجزای حیاتی هر ساختمان، نقش بسیار مهمی در حفاظت و امنیت اماکن مسکونی دارند.


انواع درب پارکینگ، به عنوان یکی از اجزای حیاتی هر ساختمان، نقش بسیار مهمی در حفاظت و امنیت اماکن مسکونی دارند.انتخاب و نصب درب پارکینگ مناسب، باید با توجه به نیاز‌ها و الزامات هر محیط مسکونی صورت گیرد.

انواع درب پارکینگ

معمولا اولین معیاری که در زمان خرید انواع درب پارکینگ  در نظر می گیرند، جنس آن می باشد . جنس درب پارکینگ تأثیر قابل توجهی در ارتقای امنیت آن دارد. انتخاب جنس مناسب می‌تواند در جلوگیری از تلاش‌های نفوذ و ارتقای سطح امنیت درب پارکینگ تأثیرگذار باشد.

درب پارکینگ آهنی

بهترین درب های پارکینگ اغلب انواع فلزی آن ها هستند. زیرا این درب ها مقاومت بسیار بالایی دارند و در  چهارچوب آن ها از فلزات می شود . به طور مثال درب های فرفروژه یکی از انواع درب های پارکینگی فلزی به شمار می رود که علاوه بر مقاومت بالا در برابر عوامل مختلف همچون ضربه، از ظاهری زیبا و لوکس نیز برخوردار هستند.

درب پارکینگ آلومینیومی

یکی دیگر از فلزاتی که در ساخت درب پارکینگ کاربرد وسیعی دارد، آلومینیوم است. آلومینیوم به دلیل وزن بسیار پایین و مقاومت در شرایط آب و هوایی سخت، گزینه ای استثنایی در ساخت درب های ضد زنگ محسوب می شود. همچنین لازم به ذکر است که قیمت درب آلومینیومی با نظر به کاربرد ها و ویژگی هایی که دارد، بسیار به صرفه است.

 

 

انواع درب پارکینگ
انواع درب پارکینگ، به عنوان یکی از اجزای حیاتی هر ساختمان، نقش بسیار مهمی در حفاظت و امنیت اماکن مسکونی دارند.

درب پارکینگ چوبی

اولین ملاک برای خرید انواع درب پارکینگ مقاومت می باشد اما همچنان مشتریانی هستند که زیبایی ظاهری درب برای آن ها در اولویت قرار دارد. درب های پارکینگی چوبی خاصیت رنگ پذیری بالایی دارند و به راحتی با سایر المان های ساختمان هماهنگ می شوند. این درب ها در رنج قیمت بالاتری نسبت به انواع فلزی به فروش می رسند ونگهداری از آن ها در جهت این که  که امکان نفوذ کپک، قارچ و دیگر میکروارگانیسم ها  وجود دارد، کمی دشوار می باشد.

طرح لیزری دینا 2
بیشتر بخوانید

 فایبرگلاس

درب های فایبرگلاس از جدیدترین نوع درب های پارکینگی هستند که در برابر تغییرات جوی دچار انقباض و انبساط نمی شوند و از ظاهری زیبا برخوردارند. علاوه بر این موارد از دیگر ویژگی های درب های پارکینگی فایبرگلاس می توان به طرح و رنگ های متنوع و قیمت پایین نسبت به انواع درب های چوبی اشاره کرد. این نوع  درب ها مقاومت بالایی در برابر ضربه ندارند و با گذشت زمان احتمال تغییر رنگ وجود دارد.

 کرکره ای

یکی از درب های مناسب ساختمان های تجاری و مسکونی می شوند.  این درب ها با حرکت به جهت بالا و به شکل رولی جمع می شوند. از این رو فضای زیادی را اشغال نمی کنند و برای محیط هایی که دارای فضای محدود می باشند بسیار مناسب هستند. از مزایای دیگر انواع کرکره برقی پارکینگی می توان به صدای بسیار کم در زمان باز و بسته شدن، وزن کم، موجود در ابعاد و طرح و رنگ های متنوع، عایق سرما و گرما اشاره کرد.

 زیر سقفی

این مدل درب ها  به درب های گاراژی معروف می باشند و به شکل کشویی باز و بسته می شوند. این نوع از درب ها تنها در پارکینگ های سقف دار قابل نصب هستند و فضای ورودی را  برای تردد وسایل نقلیه باز می کنند.  بر خلاف انواع سکشنال، در بالای سقف قرار نمی گیرند و با لولا ها به سمت بالا و پایین خم می شوند. در واقع می توان انواع درب پارکینگ زیر سقفی را ترکیبی از درب های قدیمی و سکشنال دانست.

تعریف ساختمان
بیشتر بخوانید

درب پارکینگ زیر سقفی دارای ظاهر مدرنی هستند و امکان استفاده به صورت دستی یا الکتریکی را فراهم می کنند. همچنین این درب ها در جنس چوب، استیل و فایبرگلاس موجودمی باشند. از طرفی وزن زیاد و حمل و نقل سخت یکی از نقاط ضعف این سقف ها می باشد.

 سکشنال

با اینکه درب های پارکینگی سکشنال شباهت بسیار زیادی به انواع کرکره ای دارند، ولی سازکار و نحوه باز و بسته شدن آن دو کاملا متفاوت از یکدیگر است. درب پارکینگ سکشنال مانند درب کرکره ای به صورت عمودی بالا و پایین می رود. ولی برخلاف انواع درب کرکره ای که در محفظه بالایی درب جمع می شوند، به طور معمول در زمان باز شدن به سمت سقف پارکینگ حرکت و در قسمت بالایی سقف قرار می گیرند. این نوع  درب های  پارکینگ سکشنال نیازبه  سقف بلند پارکینگ می باشند  ومکان بیش تری نسبت به انوع کرکره ای اشغال می کنند.

 ریلی یا کشویی

درب های ریلی همانند یک کشو عمل می کنند به این صورت  که در قسمت بالا و پایینی چهارچوب درب ریلی به  کار رفته و درب بر روی آن در جهت راست و چپ حرکت می کند. این درب ها برای مکان های  کوچک به کار برده می شوند  و به صورت دستی یا با نصب جک برقی قابل کنترل هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *