تحلیل بازار اهن هفته جاری

تحلیل بازار اهن هفته جاری خانه اتاق خبر اخبار بازار آهنتحلیل بازار اهن هفته جاری

در اولین روز از هفته جاری شاهد افزایش مجدد قیمت ها در بازار آهن آلات بودیم.

به گزارش اهن پرایس در اخبار بازار آهن، در دومین هفته از مهر ماه بازار اهن روندی صعودی را در پیش گرفت تا ادامه دهنده روند هفته پیشین باشد. از اوایل سال جاری قیمت آهن آلات متاثر از نرخ دلار افزایش یافت اما این افزایش قیمت ها تنها متعلق به یکی دو هفته نبوده و در حال حاضر شاهد ادامه این روند تا شش ماه ابتدایی سال جدید هستیم.

روز گذشته قیمت مقاطع آهن حدود ۲۰۰ تا ۲۵۰ تومان افزایش بافت. قیمت میلگرد اجدارکه در هفته گذشته نیز سیر صعودی را در پیش گرفته بود، در اولین روز از هفته جاری نیز ۲۰۰ تومان افزایش یافت. میلگرد ذوب آهن اصفهان در روز گذشته بیشترین افزایش قیمت را در بازار تجربه نمود. نرخ میلگرد این کارخانه برای سایز ۱۴ در حال حاضر ۵۲۵۰ تومان می باشد. اخرین قیمت اعلامی ذوب اهن اصفهان مربوط به چهار روز گذشته می باشد که قیمت فعلی در مقایسه با اخرین اعلامی این کارخانه در حدود ۳۹۰ تومان افزایش یافته است.

خبر های بازار اهن حاکی از افزایش قیمت در بخش نبشی و ناودانی می باشد. قیمت نبشی در روز گذشته حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ تومان بالا رفت. در این بخش از مقاطع تنها دو کارخانه ناب تبریز و آریان فولاد اعلام قیمت نمودند که هر دو کارخانه روندی افزایشی داشته اند. بخش ناودانی ها نیز از این قضیه مستثنا نبوده و کارخانه ناب تبریز در این بخش نیز افزایش قیمت داشته است.

اصول فرایند الکترواستاتیک
بیشتر بخوانید

بررسی های صورت گرفته بر روی بخش تیرآهن ها نشان دهنده افزایش قیمت در این بخش می باشد. تیرآهن ذوب اهن اصفهان در بنگاه تهران روز گذشته ۸۰,۰۰۰ تومان افزایش یافت. تیرآهن های دیگر کارخانه ها از جمله فایکو و اریان فولاد نیز همین روند را در پیش گرفتند.

با توجه به وضعیت نابسامان بازار ارز و آهن الات، پیش بینی قیمت آهن آلاتامری بسیار دشوار می باشد. اما با توجه به روند کاهشی در بازار ارز، احتمال کاهش قیمت ها در هفته جاری وجود دارد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!