حفاظ آبشاری به چه نوع حفاظی گفته می‌شود؟

حفاظ آبشاری از انواع حفاظ‏های ساختمان است که موجب افزایش ایمنی در ساختمان می‌شود. این حفاظ‏ها بر روی دیوارها و حصارها نصب می‌شوند تا امنیت فضای محوطه و فضای داخل ساختمان را تأمین کنند. حفاظ‏های آبشاری مانع خوبی برای جلوگیری از ورود سارقان به داخل ساختمان هستند. طراحی این حفاظ‏ها به گونه‏ای است که یک سری شاخه‏ های نوک تیز کنار هم قرار می‏گیرند. از کنار هم قرار گرفتن این شاخه‏ ها یک حفاظ برای جلوگیری از عبور افراد از روی دیوار ساخته می‌شود. این حفاظ‏ها در انواع ساختمآن‌های مسکونی و تجاری کاربرد دارند. در کنار حفاظ آبشاری لازم است، سایر ابزارهای تأمین امنیت را در ساختمان خود نصب کنید.

 

ویژگی‌های حفاظ آبشاری

ظاهر حفاظ آبشاری به شکل پله‏ یا آبشار است، به همین علت به نام آبشاری شناخته شده است. این حفاظ نسبت به حفاظ‏هایی مثل لیلیوم و لاله‌ای ارزان‌تر است، اما ایمنی بالایی دارد؛ بنابراین خرید آن بسیار به صرفه است. جنس حفاظ‏های آبشاری از فلز است؛ بنابراین استحکام و دوام بالایی دارند و در طول زمان نیاز به مراقبت و نگهداری خاصی ندارند. در نتیجه هزینه ‏های تعمیر و نگهداری آن‌ها بسیار پایین است. اگر در مورد میزان امنیت آن‌ها در تردید هستید، باید بدانید که به دلیل طراحی منحصر به فرد و شاخه‏ای، این نوع حفاظ‏ها از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند. به همین دلیل افراد زیادی از حفاظ آبشاری استقبال می‏کنند. مهندسان، این نوع حفاظ‏ها را در کارگاههای مجهز با بهترین و باکیفیت‌ترین مواد می‏سازند.

فرفورژه چدنی کد 01
بیشتر بخوانید

 

حفاظ آبشاری در اندازه‌ های مختلف در بازار موجود هستند. ارتفاع شاخه‏ ها و تراکم آن‌ها نیز در اندازه‌ های مختلف متفاوت است. قیمت این حفاظ‏ها به اندازه، نوع فلز بکار رفته در آن و تراکم شاخه‏ ها بستگی دارد. حفاظ‏هایی که طول بیشتری دارند و تراکم شاخه‏ های آن‌ها بیشتر باشند و از فلز فولاد برای ساخت آن‌ها استفاده شده باشد، قیمت بالاتری دارند. افراد مختلفی سال‏های متمادی از این حفاظ‏ها برای افزایش ایمنی ساختمان خود استفاده کرده‏اند و از میزان ایمنی آن رضایت کامل داشته ‏اند؛ زیرا پس از نصب حفاظ آبشاری، افراد راهی برای عبور از دیوار وجود نخواهد داشت. در نتیجه ساختمان شما از ورود سارقین ایمن خواهند بود.

رنگ این حفاظ‏ها تنوع زیادی دارد و افراد می‏توانند با توجه به معماری و رنگ ساختمان خود حفاظ مورد نظر خود را خریداری کنند. از طرف دیگر ارتفاع شاخه‏ ها نیز بر اساس خواست مشتری تعیین می‌شود و بر اساس اندازه ‏هایی که مشتری در نظر دارد این حفاظ‏ها ساخته ‏می‌شوند.

 

میلگردهایی که برای ساخت حفاظ آبشاری استفاده می‌شوند، نوک تیز هستند. طراحان این شاخه ‏ها را طوری کنار هم قرار می‏دهند تا ظاهری زیبا داشته باشند. دلیل انتخاب حفاظ آبشاری در بین سایر انواع حفاظ‏های دیوار این است که این نوع حفاظ‏ها، از حفاظ‏های بسیار قدیمی و معروف برای نصب روی انواع ساختمان‌ها با دیوارهای متفاوت هستند. حفاظ‏های آبشاری طرح قدیم با پروفیل‏های فلزی ساخته می‌شوند که ظاهری سنتی به آن‌ها می‏بخشند. در زمان‌های قدیم اشکال سنتی این حفاظ نزدیک نرده‏ها نصب می‏شد؛ بنابراین به‌طور سنتی کاربرد آن‌ها فقط روی دیوار نبود. از دلایل قدمت زیاد حفاظ‏های آبشاری، محافظت آن‌ها از ساختمان به‌طور اصولی و کارآمد است.

نرده فلزی راه پله کد ۵۹۶
بیشتر بخوانید

 

حفاظ آبشاری در مدل‏های مختلفی توسط متخصصان طراحی و ساخته می‌شوند و هر از آن‌ها یک برای فضاهای مختلفی کاربرد دارند. یکی از مدل‏های حفاظ آبشاری، مدل چهار پهلو است. برای ساخت این نوع حفاظ دیواری، از میلگرد شماره ۱۰ که چهار پهلو دارد، استفاده می‌شود. فاصله شاخه‏ها در این مدل 12 سانتی‌متر است. حفاظ آبشاری چهار پهلو که از انواع مدرن حفاظ‏ها است برای حفاظت از انواع ساختمان‌ها کاربرد دارد. ارتفاع شاخه‏ها و تراکم آن‌ها در این مدل بسیار بالا است و محافظ خوبی برای ساختمان شما محسوب می‌شوند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *