تبریز - مجتمع بازار آهن
09:00 الی 18:00

حفاظ آبشاری

حفاظ آبشاری به چه نوع حفاظی گفته می‌شود؟

حفاظ آبشاری از انواع حفاظ‏های ساختمان است که موجب افزایش ایمنی در ساختمان می‌شود. این حفاظ‏ها بر روی دیوارها و حصارها نصب می‌شوند تا امنیت فضای محوطه و فضای داخل ساختمان را تأمین کنند. حفاظ‏های آبشاری مانع خوبی برای جلوگیری از ورود سارقان به داخل ساختمان هستند. طراحی این حفاظ‏ها به گونه‏ای است که یک سری شاخه‏ های نوک تیز کنار هم قرار می‏گیرند. از کنار هم قرار گرفتن این شاخه‏ ها یک حفاظ برای جلوگیری از عبور افراد از روی دیوار ساخته می‌شود. این حفاظ‏ها در انواع ساختمآن‌های مسکونی و تجاری کاربرد دارند. در کنار حفاظ آبشاری لازم است، سایر ابزارهای تأمین امنیت را در ساختمان خود نصب کنید.

 

ویژگی‌های حفاظ آبشاری

ظاهر حفاظ آبشاری به شکل پله‏ یا آبشار است، به همین علت به نام آبشاری شناخته شده است. این حفاظ نسبت به حفاظ‏هایی مثل لیلیوم و لاله‌ای ارزان‌تر است، اما ایمنی بالایی دارد؛ بنابراین خرید آن بسیار به صرفه است. جنس حفاظ‏های آبشاری از فلز است؛ بنابراین استحکام و دوام بالایی دارند و در طول زمان نیاز به مراقبت و نگهداری خاصی ندارند. در نتیجه هزینه ‏های تعمیر و نگهداری آن‌ها بسیار پایین است. اگر در مورد میزان امنیت آن‌ها در تردید هستید، باید بدانید که به دلیل طراحی منحصر به فرد و شاخه‏ای، این نوع حفاظ‏ها از امنیت بسیار بالایی برخوردار هستند. به همین دلیل افراد زیادی از حفاظ آبشاری استقبال می‏کنند. مهندسان، این نوع حفاظ‏ها را در کارگاههای مجهز با بهترین و باکیفیت‌ترین مواد می‏سازند.

درب برش لیزری در تبریز
بیشتر بخوانید

 

حفاظ آبشاری در اندازه‌ های مختلف در بازار موجود هستند. ارتفاع شاخه‏ ها و تراکم آن‌ها نیز در اندازه‌ های مختلف متفاوت است. قیمت این حفاظ‏ها به اندازه، نوع فلز بکار رفته در آن و تراکم شاخه‏ ها بستگی دارد. حفاظ‏هایی که طول بیشتری دارند و تراکم شاخه‏ های آن‌ها بیشتر باشند و از فلز فولاد برای ساخت آن‌ها استفاده شده باشد، قیمت بالاتری دارند. افراد مختلفی سال‏های متمادی از این حفاظ‏ها برای افزایش ایمنی ساختمان خود استفاده کرده‏اند و از میزان ایمنی آن رضایت کامل داشته ‏اند؛ زیرا پس از نصب حفاظ آبشاری، افراد راهی برای عبور از دیوار وجود نخواهد داشت. در نتیجه ساختمان شما از ورود سارقین ایمن خواهند بود.

رنگ این حفاظ‏ها تنوع زیادی دارد و افراد می‏توانند با توجه به معماری و رنگ ساختمان خود حفاظ مورد نظر خود را خریداری کنند. از طرف دیگر ارتفاع شاخه‏ ها نیز بر اساس خواست مشتری تعیین می‌شود و بر اساس اندازه ‏هایی که مشتری در نظر دارد این حفاظ‏ها ساخته ‏می‌شوند.

 

میلگردهایی که برای ساخت حفاظ آبشاری استفاده می‌شوند، نوک تیز هستند. طراحان این شاخه ‏ها را طوری کنار هم قرار می‏دهند تا ظاهری زیبا داشته باشند. دلیل انتخاب حفاظ آبشاری در بین سایر انواع حفاظ‏های دیوار این است که این نوع حفاظ‏ها، از حفاظ‏های بسیار قدیمی و معروف برای نصب روی انواع ساختمان‌ها با دیوارهای متفاوت هستند. حفاظ‏های آبشاری طرح قدیم با پروفیل‏های فلزی ساخته می‌شوند که ظاهری سنتی به آن‌ها می‏بخشند. در زمان‌های قدیم اشکال سنتی این حفاظ نزدیک نرده‏ها نصب می‏شد؛ بنابراین به‌طور سنتی کاربرد آن‌ها فقط روی دیوار نبود. از دلایل قدمت زیاد حفاظ‏های آبشاری، محافظت آن‌ها از ساختمان به‌طور اصولی و کارآمد است.

جوشکاری فولادهای گالوانیزه
بیشتر بخوانید

 

حفاظ آبشاری در مدل‏های مختلفی توسط متخصصان طراحی و ساخته می‌شوند و هر از آن‌ها یک برای فضاهای مختلفی کاربرد دارند. یکی از مدل‏های حفاظ آبشاری، مدل چهار پهلو است. برای ساخت این نوع حفاظ دیواری، از میلگرد شماره ۱۰ که چهار پهلو دارد، استفاده می‌شود. فاصله شاخه‏ها در این مدل 12 سانتی‌متر است. حفاظ آبشاری چهار پهلو که از انواع مدرن حفاظ‏ها است برای حفاظت از انواع ساختمان‌ها کاربرد دارد. ارتفاع شاخه‏ها و تراکم آن‌ها در این مدل بسیار بالا است و محافظ خوبی برای ساختمان شما محسوب می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
X