درب لیزری

فناوری برش لیزری چیست

درب برش لیزری تهران به فرایندی اطلاق می شود که در آن از اشعه لیزر برای برش اجسام استفاده می‌شود؛ امروزه این فناوری در صنعت به شدت مورد توجه و استفاده است. فرآیندی که با تاثیر موثر بر روی فلز با کاهش هزینه ها و حفظ بالاترین سطح ایمنی محصول نهایی را با بالاترین کیفیت ایجاد میکند.

درب برش لیزری تهران با تمرکز بر قدرت لیزر با توان بالا، باعث ایجاد برش بر روی سطوح میشود. درواقع طبق این فرآیند انرژی جذب شده روی ماده به گرما تبدیل میشود و این گرما ماده را بخار میکند.

 

درب لیزری

در دستگاه برش لیزری، پرتو لیزر به‌صورت متمرکز به سطح ماده مورد نظر هدایت می‌شود و در طی آن سطح مورد نظر می‌تواند ذوب شود، سوزانده شود، تبخیر شود و یا حتی توسط جت گاز منفجر شود. درواقع، می‌توان گفت که عمل دستگاه برش لیزر بر روی سطح، به جنس ماده برش خورده بستگی دارد و اگر سطح فلزی باشد آن را ذوب میکند.

برای برش فلزات سه نوع فرایند برش وجود دارد گاز، کریستال و فیبر

لیزر دستگاهی است که به عنوان تقویت کننده تابش الکترومغناطیسی استفاده می شود. این تابش ممکن است مرئی یا نامرئی باشد. اشعه لیزر یک تابش قوی با ویژگی های خاص است. لیزر دارای تابش یکنواخت با فرکانسی واحد است.

 

درب لیزری

فناوری برش لیزری چیست؟

یکی دیگر از ویژگی های مهم آن نیز هماهنگی فضایی آن است که امکان انتقال تابش اشعه لیزر را به صورت پرتو نازک فراهم می کند و آن را در یک نقطه کوچک متمرکز می کند.

درب cnc طرح قالیچه کد ۹۳۵
بیشتر بخوانید

وظیفه لیزر در برنامه های کاربردی صنعتی، ایجاد پرتو تابشی و آوردن آن به جایی است که مورد نیاز است جایی که باید متریال گرم شود و برش ایجاد شود.

لیزر برای برش متریال هایی مثل فولاد ،آلومینیوم و آلیاژهای آن مناسب است. فرایند برش توسط دستگاه های برش لیزری بسیار کارآمد و دقیق است و توسط کامپیوتر کنترل می شود. این تکنولوژی در مقایسه با سایر تکنیک های برش خطای کمتری دارد ولی از لحاظ هزینه گران قیمت تر است.

اگر همه پارامترهای مربوط به برش لیزری کنترل شده و به موقع بررسی شود. برش لیزری به یک روند پایدار، قایل اعتماد و دقیق تبدیل میشود.

 

درب لیزری

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *