درب ساختمان

 

انتخاب درب ساختمان فلزی

برای انتخاب درب ساختمان باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای اینکه در انتخاب درب ساختمان دچار اشتباه نشوید و بهترین درب را انتخاب کنید لازم است نکات و معیارهای زیر را در نظر بگیرید:

 

  • امنیت درب ساختمان:

یکی از اولین و مهمترین فاکتورهای انتخاب درب ساختمان فلزی امنیت آن است. اکثر افراد بیشتر به فاکتورهای مرتبط به زیبایی و ظاهر درب توجه می‏کنند. این نگاه تک بعدی موجب می‏شود، به شاخص‏های مرتبط با استحکام و دوام اهمیتی داده نشود. وقتی یک درب را با کیفیت و استحکام پایین انتخاب می‏کنید، همیشه این نگرانی وجود دارد که سارقان و افراد غریبه با چند ضربه به درب وارد ساختمان شوند؛ بنابراین پیش از توجه به عوامل ظاهری، به کیفیت مواد و استحکام درب مورد نظر توجه کنید تا هنگام عدم حضور در ساختمان، نگران ورود سارقان نباشید.

 

درب ساختمان

 

  • سبک معماری درب ساختمان فلزی:

درب‏های ساختمان در سبک‏های متنوعی ساخته می‌شوند. آن‏ها به طور کلی در سبک‏های کلاسیک، مدرن و سنتی در بازار موجود هستند. از دیگر سبک‏های معماری درب ساختمان، سبک‏ قدیمی است که با استفاده از متریالی چون پروفیل، انواع قوطی‏های ساده و کنگره دار و تسمه‏های طرح دار ساخته می‌شوند. این درب‏ها به شکل‏های مستطیل، قوس دار و منحنی هستند. از آنجایی که درب ساختمان در نمای ظاهری آن نقش عمده ای دارد، هنگام انتخاب آن باید دقت کنید ساختمان شما به چه سبکی طراحی شده است و چه نوع دربی برای ساختمان شما مناسب است. با انتخاب درب متناسب با ظاهر و ساختمان خود، زیبایی ساختمان خود را دوچندان خواهید کرد.

  • نوع کاربرد درب ساختمان:
حفاظ آبشاری
بیشتر بخوانید

هنگام انتخاب درب ساختمان باید دقت کنید که درب را در چه بخشی از ساختمان نصب می‏کنید. اگر درب را برای پارکینگ ساختمان خود می‏خواهید، باید اندازه درب را طوری انتخاب کنید که برای عبور اتومبیل مناسب باشد. بهتر است درب‏های پارکینگ را به صورت ریموت کنترل دار انتخاب کنید تا باز و بسته کردن آن راحت باشد. علاوه بر این مدل‏های مختلفی برای درب پارکینگ طراحی شده است، مثل درب کشویی، تلسکوپی و درب ریلی؛ اما اگر محل نصب، جای عبور و مرور افراد است، لازم است عرض درب کمتر از درب پارکینگ باشد یعنی کمتر از 100 یا 120 سانتی متر. بر روی درب ورودی مخصوص افراد ساختمان یک قفل ایمن نصب کنید؛ اما نیاز به نصب ریموت کنترل نیست.

انتخاب درب ساختمان

 

  • جنس درب ساختمان:

درب‏های ساختمان از مواد مختلفی ساخته می‌شوند و معمولاً با نام موادی که ساخته شده، شناخته می‌شوند، مانتد درب آهنی، درب چوبی، درب استیل و درب آلومینیوم. در میان این درب‏ها، درب آهنی از استحکام و دوام بالایی برخوردار است؛ و در انواع مدل‏ها و طرح‏ها در بازار موجود است. از طرف دیگر برای ساخت درب‏، می‏توان فلز را با سایر مواد ترکیب کرد. در نتیجه درب‏های زیبایی با ترکیب چند نوع متریال ساخته می‏شود.

درب ساختمان

  • قفل درب ساختمان:

یکی از معیارهای اصلی در تأمین امنیت درب، قفل درب ساختمان است. هنگام انتخاب درب ساختمان حتماً دقت کنید قفلی را انتخاب کنید به راحتی باز نمی‌شود و مانعی برای عبور سارقان است. قفل‏ها به دو سته روکار و توکار تقسیم می‌شوند. شما با نصب هر دو نوع قفل روکار و توکار روی درب می‏توانید امنیت ساختمان خود را افزایش دهید.

درب فلزی مدرن چه مزیت هایی دارد؟
بیشتر بخوانید

 

  • اندازه درب ساختمان:

قبل سفارش ساخت درب حتماً باید اندازه آن را مشخص کنید. اگر درب ساختمان فقط برای عبور و مرور افراد استفاده می‏شود، درب نفر رو، تک لنگه و یا یک و نیم لنگه را انتخاب کنید. این درب‏ها اندازه‏های استانداردی دارند. اگر درب ساختمان علاوه بر ورود افراد برای عبور اتومبیل هم استفاده می‏شود، درب دو لنگه بهترین گزینه است. از طرف دیگر باید ارتفاع درب را به درستی انتخاب کنید تا هنگام عبور ماشین‏های بزرگتر و یا وسایل مختلف دچار مشکل نشوید.

 

درب ساختمان

در پایان هنگام خرید درب ساختمان دقت کنید ممکن است که درب‏ها با ظاهر مشابه در بازار موجود باشند، اما از لحاظ کیفیت مواد و استحکام با هم تفاوت دارند؛ بنابراین اگر دو درب را با ظاهر مشابه مشاهده کردید اما قیمت یکی از آن‏ها پایین‌تر بود، مطمئناً درب ارزانتر کیفیت پایین‌تری دارد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *