مشخصات و کاربرد درب فرفورژه در شیراز

درب فرفورژه چیست؟

مدت هاست که از درب های فلزی به عنوان درب های ورودی ساختمان مانند پارکینگ، درب ماشین رو و نفر رو استفاده می شود اما امروزه از درب های مدرن تری از این مدل محصولات به نام درب های فرفورژه استفاده می شود. درب فرفورژه دارای استحکام بالایی است و در سبک های مختلف مدرن و سنتی طراحی و تولید می شود.

فرفورژه یک واژه فرانسوی به معنای حالت دادن به آهن های انعطاف پذیر است. در گذشته برای حالت دادن آهن آن را در کوره های آتش داغ قرار می دادند اما امروزه از روش های پیشرفته تری برای فرم دهی به آهن استفاده می شود. آهن را در قالب های مخصوص ریخته و فرم می دهند. بعد از قالب گیری و اتصال قطعات به هم نوبت به درزگیری و رنگ آمیزی می رسد. تمامی درزها بتونه کاری شده و رنگ آمیزی اولیه انجام می شود و بعد از آن به داخل کوره انتقال داده می شود. بعد از خشک شدن رنگ آهن، مرحله پتینه کاری توسط افراد ماهر انجام میگیرد.

شکل های مختلف گل و پرندگان در قالب ها شکل گرفته می شود و درب هایی با قطعات جذاب و برجسته در انواع اندازه ها تولید می شود. درب فرفورژه دارای طرفداران زیادی است و دست خریداران برای انتخاب طرح این درب ها کاملا باز است.

 

درب فرفورژه زیبا

انواع درب های فرفورژه

نکته مهم در طراحی و تولید انواع درب ساختمانی، انتخاب طرح فرفورژه مناسب برای آن است. از نظر تخصصی و هنری درب های فلزی ساختمانی به سه دسته کلاسیک، مدرن و CNC تقسیم می شوند.

درب های فرفورژه کلاسیک در شیراز : از این درب بیشتر برای ساختمان هایی در مکان های بزرگ، ویلا و ساختمان های لوکس استفاده می شود. درب فرفورژه کلاسیک در طرح و مدل های متنوعی ساخته می شود و به فضای ورودی ساختمان و ویلا جلوه زیبایی می دهد. طرح های متراکم این درب ها دارای ایمنی بالا می باشد. درب فرفورژه الیزا از معروف ترین نوع کلاسیک این در ب ها است که در موزه فرانسه قرار دارد.

درب های فرفورژه مدرن در شیراز : از این درب های برای ورودی باغ و ویلا، مکان های تفریحی و فضاهای سبز شخصی استفاده می شود. به عنوان دکور بیرونی فضای سبز این درب ها بسیار جلوه جذابی دارند.

انواع درب پارکینگ
بیشتر بخوانید

درب فرفورژه CNC در شیراز : با پیشرفت تکنولوژی و فراهم شدن سیستم های برش لیزری و سی ان سی صنعت درب سازی گسترش بیشتری پیدا کرد. در بخش هایی از درب فرفورژه که امکان برش آن ها با ورق 2 میلی وجود داشت با کمک سیستم برش لیزری ضخامت ورق ها تا 6 میل افزایش پیدا کرد. درب فرفورژه های جدید در سبک های مختلف با برش سی ان سی اجرا می شوند. درب فرفورژه های سی ان سی برای مکان هایی مانند لابی، درب ورودی حیاط ساختمان و درب ساختمان های مدرن بسیار مناسب هستند.

درب فرفورژه ریلی در شیراز : این درب یکی از درب های کاربردی فرفورژه است. از این مدل درب بیشتر برای محیط ها و محوطه هایی که کوچک هستند استفاده می شود. با پیشرفت و ساخت انواع جک برای درب فلزی از این مدل درب نسبت به دیگر درب ها کمتر استفاده می شود.

تقریبا تمام مدل های درب فرفورژه این قابلیت را دارند که به صورت ریلی ساخته شوند. برای درب ورودی شهرک ها، درب فلزی ساختمان جنوبی، درب کارخانه ها از درب ریلی استفاده می شود.

درب فرفورژه تاشو در شیراز : یکی از انواع درب فلزی فرفورژه، درب فرفورژه تاشو است. درب فرفورژه تاشو به دو صورت ریلی و لولایی ساخته می شود. از این درب برای حیاط ساختمان های کم جا و کوچک و همچنین مکان هایی که فضایی برای پارک ندارند استفاده می شود. قدرت بازشوندگی این درب حدود 90 درصد عرض ورودی می باشد. زمانی که درب به وسیله جک جمع می شود چیزی حدود 90 درصد از پهنای محلی که برای درب فرفورژه ساختمان در نظر گرفته شده قابل استفاده است.

 

درب های فرفورژه

درب های فرفورژه نفر رو در شیراز

درب های نفر رو می توانند از هر متریالی تولید شوند و هر کدام از متریال ها ویژگی های خاص خود را دارند.  بسیاری از درب های نفررو امروزه از چوب ساخته می شوند و زیبایی ویژه ای را به محیط منتقل می کنند. گلنرده ها یا همان آهن فرفورژه از معیارهای زیبا در ساخت درب نفر رو هستند و استفاده از درب فلزی جذابیت درب نفر رو را دو چندان می کند. درب های فرفورژه از محبوبیت خاصی در بین افراد برخوردار است. درب فرفورژه یک درب با کیفیت بالا و تنوع بی نظیر می باشد.

همه چیز درباره درب فلزی CNC
بیشتر بخوانید

بعضی مکان ها نیاز به طراحی درب فلزی مطابق با معماری فضای ساخت آن محیط دارند. کافی شاپ، رستوران، درب ورودیی سفره خانه ها، درب مخصوص سفارتخانه و درب ویلاهای شخصی از مواردی هستند که نیاز به طراحی درب متناسب با محیط را دارند.

درب فرفورژه خاص

ویژگی های درب فلزی فرفورژه در شیراز

برای داشتن یک درب حیاط زیبا و مقاوم در برابر سارقین و آسیب های احتمالی باید به یک سری نکات قبل از خرید درب توجه داشته باشید. در ادامه به ویژگی هایی که یک درب استاندارد باید داشته باشید اشاره می کنیم.

فلز ضخیم در ساخت این درب استفاده می شود: فلز، از مقاوم ترین متریال استفاده شده در ساخت درب است. درب های فلزی در مقابل ضربات سنگین مقاوم هستند و ضخامت مورد استفاده در آن ها در حفظ امنیت تاثیرگذار می باشد.

درب هایی که در آن ها از یک پروفیل 4*4 برای کلاف لنگه یا چهارچوب درب استفاده شود و یا استفاده از درب های دست دوم از هیچگونه مقاومتی در برابر حفظ امنیت برخوردار نیستند. استفاده از پروفیل های مقاوم و مناسب در ویژگی های مثبت درب تاثیر بسزایی دارد و سطح امنیت این درب ها را افزایش می دهد. قرار گرفتن دو پروفیل در کنار هم در مقاومت درب تاثیر دارد و همچنین حالت برآمده ای به چارچوب درب می دهد که این مسئله در زیبایی بیشتر درب اثرگذار است.

رنگ آمیزی مناسب برای جلوگیری از پوسیدگی: رطوبت و آب از ضعف های اصلی فلز هستند. زمانی که آب بر روی هر قسمت از فلز مخصوصا اتصالات و جوش ها باشد بعد از آن قسمت مدتی دچار پوسیدگی و رنگ پریدگی می شود. با رنگ آمیزی درست و استفاده از رنگ مرغوب می توان این مشکل فلز را به راحتی حل کرد. برای جلوگیری از پوسیدگی درب باید 5 لایه آن را رنگ آمیزی کرد.

رنگ آمیزی درست درب فلزی شامل چند مرحله است. در مرحله اول شستشو و چربی زدایی درب های خام فرفورژه انجام می شود. در مرحله دوم، 2 مرحله رنگ آمیزی آستر خودرو که از چسبندگی و مقاومت بالاتری نسبت به ضد زنگ فلز برخوردار است انجام می شود. رنگ زمینه را  با تینر خودرو برای آینه ای و براق شدن رنگ بر روی درب فلزی انجام شده و در مرحله اخر از پتینه برای پوشش نهایی استفاده می شود.

درب فلزی دو لنگه طرح چوب کد ۷۰۸
بیشتر بخوانید

راحت باز و بسته شدن درب: احساس رضایت از مشخصات و راحتی یک درب لوکس برای ساختمان ها اصلی است که خریداران به آن دقت می کنند. استفاده از بهترین متریال در ساخت درب فلزی و راحتی در باز و بسته کردن این درب ها باعث رضایت خریداران می شود.

 

درب فرفورژه

ساخت درب های فلزی مدرن

استاندار کیفی درب فلزی 

دو نوع استاندارد کیفی و ابعادی در ساخت محصولاتی مانند درب و پنجره باید رعایت شود. استاندارد کیفی،، شامل مواردی همچون، کیفیت قطعات گلنرده چدنی یا فرفورژه، کیفیت تسمه فرفورژه، کیفیت پوشش رنگ کوره ای، کیفیت جوشکاری co2 یا جوش معمولی از نوع قوس الکتریکی، کیفیت ورق های معمولی و سی ان سی، کیفیت میلگرد مورد استفاده فرفورژه و کیفیت آهن پروفیل بکار رفته می باشد و دقت در رعایت استانداردها الزامی است.

یراق آلات مانند قفل و دستگیره باید کیفیت لازم را برای نصب بر روی انواع متریال های مختلف درب فلزی را داشته باشند.

علاوه بر استاندارد کیفی، استاندارد ابعادی هم در ساخت درب و پنجره اهمیت دارد. همه ی درب ها از چارچوب ساخته می شوند دقت به اندازه استاندارد آن ها مانند اندازه سایز قطر، طول و عرض و ارتفاع  و ضخامت های منطبق امری ضروری است.

رعایت نکاتی مانند ضخامت میلگرد آجدار یا صاف؛ ضخامت ورق های آهنی سیاه و روغنی، ابعاد پروفیل و ضخامت ورقی و ابعاد تسمه از نظر ضخامت و عرض در ساخت درب فلزی اهمیت دارند.

-قیمت درب فلزی در شیراز

درب های فلزی ابعاد و انواع متنوعی دارند و به این علت قیمت ثابتی ندارند. از طرفی نوسانات بالای قیمت مواد اولیه و هزینه جابجایی، کوره و تولیدات همگی از عواملی هستند که بر روی قیمت درب فلزی تاثیرگذارند. یک سری فاکتورهای لازم وجود دارند که تعیین کننده قیمت نهایی درب فلزی  می باشند که آن ها را برای شما بازگو می کنیم.

مهمترین فاکتور در قیمت درب های فلزی ابعاد و اندازه آن می باشد و بر مبنای درب تک لنگه، دولنگه و… تعیین می شود.

طرح انتخابی درب فلزی  در وزن نهایی آن اثرگذار است و این خود فاکتور مهمی در تعیین قیمت نهایی درب است.

گلنرده های بکار رفته بر روی درب، بسته به طرح و ابعاد  گلنرده اهمیت قابل ملاحظه ای در قیمت و هزینه دارد. به علت نوسانات بازار  ممکن است قیمت تمامی درب ها روزانه تغییر کنند.

3 Comments

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *