درب و پنجره های فلزی ساختمان و ساخت انواع آن ها

یکی از مهم ترین قسمت های یک ساختمان، ساخت درب و نصب درب و پنجره های آن می باشد، در حقیقت درب و پنجره های فلزی ساختمان در امنیت، آرامش و زیبایی ساختمان به شدت تاثیر دارد. در اینجا قصد داریم به بررسی انواع درب فلزی ساختمان و پنجره های آهنی بپردازیم.

توضیح خواهیم داد که آیا پنجره های یو پی وسی برای شما مناسب می باشد که پنجره های آهنی، همچنین متذکر می شویم که برای خرید یک پنجره دو جداره و یا یک پنجره معمولی باید چه نکاتی را مد نظر قرار داد. در ادامه تمام اطلاعات لازم هنگام انتخاب درب فلزی ساختمان مانند درب فلزی پارکینگ، درب فلزی حیاط و …  و همچنین پنجره های فلزی را بیان می کنیم.

درب و پنجره های فلزی
درب و پنجره های فلزی

درب و پنجره های فلزی خوب و با کیفیت چه ویژگی هایی دارند؟

یکی از وسایل و یا تجهیزات لازم در حفظ امنیت و آرامش ساختمان، درب و پنجره های فلزی می باشند که در نمای بیرونی ساختمان ها نصب می شوند. جنس درب های ورودی ساختمان عموما از جنس فولاد می باشند تا در برابر ورود سارقان، ورود مزاحمین و همچنین ورود های ناخواسته به داخل ساختمان جلوگیری کند. امنیت ساختمان ها در گرو پنجره های مصرفی در ساختمان ها می باشد.

در حقیقت امنیت ساختمان ها به پنجره های آن بستگی خواهد داشت. در نتیجه میزان امنیتی که توسط پنجره ها برای ساختمان ها ایجاد می شود را باید مد نظر قرار داد. یکی دیگر از عواملی که در هنگام خرید درب و پنجره های فلزی باید مورد بررسی قرار داد، کیفیت آن ها می باشد. عوامل مختلفی در کیفیت نهایی درب و پنجره های فلزی ساختمان موثر می باشد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

کدام درب و پنجره های فلزی ساختمان از کیفیت لازم برخوردار می باشند؟ 

نوع و یا کیفیت ساخت درب و پنجره های ساختمان: کیفیت نهایی درب ها و پنجره های فلزی ساختمان با کیفیت مواد اولیه مصرفی رابطه مستقیم دارد، اما موارد دیگری علاوه بر کیفیت مواد اولیه مصرفی، در کیفیت نهایی درب ها و پنجره ها بستگی دارد که می توان به سرهم بندی آن ها، جوشکاری آن ها و پرداخت درب و پنجره ها اشاره کرد.

درب برش لیزری دو لنگه کد ۲۰۶
بیشتر بخوانید

درب و پنجره های فلز زیادی در بازار موجود می باشند که توسط فولاد های سنگین و محکم تولید شده اند و هزینه زیادی جهت خریداری آن ها پرداخت شده است اما به دلیل پایین بودن کیفیت ساخت ، آن ها عمر زیادی ندارند و بعد از مدتی نیاز به تعمیر و حتی تعویض دارند. در نتیجه کیفیت ساخت و یا تمیز بودن محصول یکی از عوامل مهم در خرید درب و پنجره های فلزی ساختمان می باشد.

درب و پنجره های فلزی
درب و پنجره فلزی
  1. جنس درب و پنجره ها: جنس مواد مصرفی در تهیه و تولید انواع درب و پنجره های ساختمانی از دیگر موارد مهم هنگام خرید آن ها می باشد. درب ها و پنجره های با کیفیت و مرغوب عموما از پروفیل های فولادی و آهنی تولید شده اند. این پروفیل ها مقاوم می باشند در نتیجه نفوذ سارقان هنگام ورود و یا نفوذ به ساختمان ها و واحد های مسکونی به مشکل روبرو می شوند.
  2. لولا های به کار رفته در درب و پنجره های فلزی ساختمان: یکی دیگر از عواملی که در کیفیت نهایی درب و پنجره ها موثر می باشد، کیفیت لولا های آن ها می باشد. لولا ها هزینه بسیار کمی از هزینه نهایی درب و پنجره ها را بر عهده دارند اما افراد سودجو، از لولا های با کیفیت استفاده نمی کنند، در نتیجه بعد از مدتی کارکرد درب و پنجره ها با مشکل روبرو می شود که رفع این مشکلات با تعویض لولا امکان پذیر می باشد. برای تشخیص خوب بودن لولا ها می توان آن ها را باز و بسته کرد و عملکرد آن ها را مورد بررسی قرار داد.
  3. حفاظ درب و پنجره های فلزی: عموما درب های ساختمانی به گونه ای ساخته می شوند که مجهز به حفاظ می باشند و یا طراحی آن ها به گونه ای می باشد که به حفاظ نیاز ندارند. به عنوان مثال درب هایی که توسط ورق های فولادی محکم تولید شده اند، عموما به حفاظ نیاز نخواهند داشت. حفاظ درب ها و پنجره ها یک موضوع کاملا جدید و مهم می باشد زیرا پنجره ها عموما برای تامین نور محیط داخلی ساختمان ها و ایجاد چشم انداز مورد استفاده قرار می گیرند، در نتیجه سطح زیادی را شیشه ها در بر می گیرند که این امر کار را برای ورود سارقان به داخل ساختمان راحت می کند. به همین دلیل هنگام خرید پنجره باید به حفاظ پنجره ها دقت کرد.
  4. استفاده راحت از درب و پنجره های فلزی: یکی دیگر از عواملی که هنگام خرید درب ها و پنجره ها باید به آن توجه کرد، سهولت کاربری آن ها می باشد. به عبارت دیگر در هنگام خرید در و پنجره ها باید به وزن مناسب آن ها، محل نصب دستگیره، سادگی باز و بسته کردن آن ها و … را مورد بررسی قرار داد. برای تایید این مورد بهتر است از نظر مصرف کنندگان برند انتخابی را پرسید.
درب فلزی دو لنگه طرح روسی کد ۵۴۱
بیشتر بخوانید

درب و پنجره های فلزی
درب و پنجره فلزی

قیمت درب و پنجره های فلزی ساختمان:

عوامل مختلفی در قیمت نهایی درب و پنجره های فلزی ساختمان بستگی دارد که می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • وزن درب و پنجره های انتخابی : وزن درب و پنجره ها با قیمت نهایی آن ها رابطه مستقیم دارد. به عنوان مثال درب و پنجره های فولادی، محصولاتی می باشند که با استفاده از فولاد تولید شده اند. وزن آن ها نشان دهنده مقاومت و استحکام می باشد، در نتیجه وزن آن ها با قیمت نهایی در ارتباط می باشد. لازم به ذکر می باشد که قیمت آن ها، به قیمت خام فلزات بستگی دارد و چندان در اختیار سازندگان نخواهد بود.
  • اندازه درب و پنجره ها: یکی دیگر از عوامل موثر در قیمت نهایی درب و پنجره ها، اندازه آن ها می باشد. هر چقدر ابعاد و یا طول و عرض درب ها بیشتر باشد، میزان متریال مصرفی در تولید آن ها بیشتر می باشد، در نتیجه قیمت بالاتری خواهد داشت. در نتیجه درب و پنجره های بزرگ و سنگین قیمت بالاتری خواهند داشت.

درب و پنجره های فلزی 04
درب و پنجره فلزی
  • کیفیت ساخت درب و پنجره ها: از دیگر عوامل موثر در قیمت نهایی درب و پنجره ها، کیفیت آن ها می باشد. در حقیقت کیفیت نهایی با قیمت آن ها رابطه مستقیم دارد. بعضی از افراد تنها بر این باور هستند که قیمت بالا درب و پنجره ها، حاکی از کیفیت بالای آن ها می باشد به همین دلیل آن ها را به خرید محصولات بی کیفیت سوق می دهد.
  • طرح و یا نقشه درب و پنجره ها: از دیگر عوامل موثر در قیمت آن ها، نوع طرح درب و پنجره می باشد. هر چقدر طرح انتخابی پیچیده تر باشد، قیمت بالاتری خواهد داشت. درب های ساختمانی طرح و نقشه های متنوع و گوناگونی دارند، در نتیجه نوع طرح ها در قیمت درب ها موثر می باشد اما در قیمت پنجره ها عموما طرح حفاظ آن ها در قیمت نهایی موثر می باشد.
آشنایی با قوانین تعیین شده توسط شهرداری در طراحی معماری و تعویض درب فلزی پارکینگ
بیشتر بخوانید

درب و پنجره های فلزی 05
درب و پنجره فلزی

درب و پنجره های فولادی چه مزیت هایی دارند؟ 

امروزه استفاده از پنجره های یو پی وی سی بسیار مرسوم شده است اما هنوز هم از درب و پنجره فلزی نیز استفاده می شود. یکی از درب و پنجره های بی رقیب، درب و پنجره های فولادی می باشند و در بعضی از ساختمان ها لوکس از درب های آهنی استیل استفاده می شود.

درب و پنجره فلزی نسبت به پنجره های یو پی وی سی از قیمت پایین تری برخوردار می باشند و یکی از بهترین گزینه ها می باشند. درب و پنجره های آهنی نسبت به سایر درب و پنجره ها از وزن کمتری برخوردار می باشند در نتیجه حمل آن ها راحت تر می باشد.

رنگ پذیری درب و پنجره فلزی از دیگر مزیت های آن ها می باشد. در حقیقت به راحتی می توان درب و پنجره فلزی را رنگ کرد و با سایر تجهیزات ساختمان هماهنگ کرد. اما پنجره های یو پی وی سی عموما به رنگ سفید می باشند و تولید آن ها به رنگ های دیگر پر هزینه می باشد.

ساخت و نصب کردن فوری درب و پنجره ها ی فلزی از دیگر مزیت های آن ها می باشد. در حقیقت برای راحتی و انجام بهتر نصب می توان با مرکز درب فلزی توفیقی تماس برقرار کرد و نسبت به خرید و نصب درب و پنجره ها اقدام کرد.

درب و پنجره های فلزی
درب و پنجره های فلز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *