راه بند فلزی ریلی طرح اقاقیا کد 791

راه بند فلزی طرح اقاقیا
راه بند فلزی طرح اقاقیا

راهبند

راهبند چیست؟

راهبند نوعی وسیله مکانیکی است که در مسیر ورودی امکان پر رفت و آمد نصب شده و به کمک آن ورود و خروج افراد کنترل می شود. راهبندها معمولا توسط ریموت، نگهبان یا تجهیزات دیگری ترددها را مطابق نظر کارفرما کنترل می کنند.

کاربرد راهبند

  • امور عمرانی
  • کنترل اعتراضات خیابانی
  • کنترل ترافیک
  • ادارات و کارخانه­ها
  • مکان­هاي عمومی بزرگ
  • عوارضی جاده­ها

 کنترل راهبند

بیشتر راهبند ها با سیستم ها کنترل تردد مانند: دوربین پلاك خوان، دستگاه هاي کارت خوان، ریموت کنترل هماهنگی داشته و قابلیت نصب روی آن ها را دارند.

راهبند اهرمی

راهبندهای اهرمی قیمت مناسبی دارند در این راهبندها مسیر رفت و آمد به وسیله یک اهرم با ارتفاع یک متر و طول دلخواه مسدود می شود.

راهبندهای اهرمی شامل یک ستون هستند که یک اهرم افقی به طول 2 تا 8 متر روی آن ها نصب می شود. راهبندهای اهرمی رایج ترین نوع راهبند است و قیمت آن ارزان تر از نمونه های دیگر است. پایه راهبند به دلیل طول زیاد در برابر بادهای شدید دچار تنش پیچشی می شود به همین دلیل باید پایه را با دقت زیادی نصب کرد.

راهبند ستونی (بولارد)

گران قیمت ترین راه بند، راهبند ستونی است. این راهبندها به شکل استوانه بوده و در داخل زمین نصب می­شوند. برای قرار دادن آن در زمین باید ابتدا زیرساز آن را آماده کرد که 1 تا 5 متر فضا لازم دارد. این راهبندها باید از مواد مقامی ساخته شوند که تحمل فشارهای بالای مصالحی همچون استیل، سنگ، فولاد و بتن را داشته باشند. راهبندهای ستونی معمولا در مکان های فوق امنیتی و سری استفاده می شوند. و امکان کنترل هر ستون بولارد به صورت جداگانه وجود دارد. راهبندهای ستونی امنیت محیط را به صورت صد در صد تامین می­کنند. به این خاطر که بدنه راهبند از جنس فولاد با روکشی از جنس استیل پوشیده شده و در ستون دیگری که به وسیله بتن درون زمین نصب شده جای می­گیرد. از این رو اگر خودرویی با این راهبند برخورد کند آسیب زیادی می­بیند و امکان عبور از راهبند به هیچ عنوان وجود ندارد.

قیمت تیراهن ۹۶/۱۰/۱۷
بیشتر بخوانید

راه بند زنجیري

از این راهبند در مکان­هایی با تردد زیاد که فضایی برای بالا رفتن اهرم وجود ندارند استفاده می­کنند. همچنین در صورتی که بخواهیم فضاهای بزرگی با ورودی های بین 6 تا 16 متر را به طور کامل مسدود کنیم این راهبند گزینه مناسبی است.

 پارکینگ بند

پارکینگ بند یا قفل پارک خودرو به منظور حفظ محل پارک و جلوگیری از پارک کردن خودروهای دیگر استفاده می­شود. از پارکینگ بند در تمام پارکینگ­های خصوصی می توان استفاده کرد دو مدل قفل بند دستی و برقی وجود دارد.

راه بند فلزی ریلی اجرا شده با کادری های فرفورژه طرح اقاقیا

این راه بند به صورت کشویی اجرا شده و میتوان به صورت لولایی نیز انجام داد

راه بند ها اکثرا برای درب های ورودی بیمارستان ها ، درب ورودی پادگان ها ، درب ورودی پارکینگ ها ، درب ورودی ادارجات ، درب ورودی شهرک ها مورد استفاده قرار میگیرد

هدف راه بند جلو گیری از ورود ماشین یا نفرات به داخل محوطه میباشد و از نظر امنیت نمیتوان اطمینان حاصل کرد و در مواردی که نگهبان وجود دارد استفاده میشود

این راه بند در سال ۱۳۹۸ برای درب ورودی اداره بهداشت شهر جدید سهند توسط صنایع فلزی توفیقی طراحی و اجرا شده

جهت سفارش هر گونه سازه های فلزی با شماره تلفن ۰۹۱۴۳۰۹۳۶۹۸ تماس حاصل فرمایید

اجرا و ارسال به تمام نقاط کشور

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *