مناسب ترین رنگ درب ورودی ساختمان

رنگ درب ورودی ساختمان اولین چیزی است که جلب توجه می کند. طرح و رنگ درب ورودی ساختمان تاثیرفوقالعاده ای در زیبایی و نمای ساختمان دارد.


رنگ درب ورودی ساختمان اولین چیزی است که جلب توجه می کند. طرح و رنگ درب ورودی ساختمان تاثیرفوقالعاده ای در زیبایی و نمای ساختمان دارد.

رنگ درب ورودی ساختمان

رنگ درب ورودی ساختمان یا درب حیاط طیف بسیار وسیعی از رنگ‌های روشن تا تیره به دست آمده از هفت رنگ اصلی را تشکیل می دهد. با توجه به این که رنگ درب  در معرض آسیب‌های مختلفی قرار می گیرد.به این علت است که تنها چند نوع رنگ خاص  برای رنگ‌ آمیزی این درب‌ها استفاده کرد. بعضی از این رنگ ها شامل موارد زیر است :

رنگ لاتکس

رنگ لاتکس به دلیل قابلیت‌های خاص و البته قیمت مناسب آن امروزه کاربرد زیادی دارد. این رنگ‌ بر پایه آب تولید می‌شود و هم‌چنین به‌ سرعت خشک می‌شود. بنابراین، از انواع رنگ قابل شستشو به حساب می آید. رنگ لاتکس به نسبت رنگ‌های دیگر مقاومت کم‌تری در برابر عوامل آسیب‌زننده خواهد داشت. به این دلیل هم توصیه می‌کنیم اگر درب ورودی ساختمان شما خیلی در معرض عوامل مخرب می باشد این رنگ را هر از چند گاهی ترمیم کنید.

رنگ‌ روغنی

رنگ‌روغنی نسبت به رنگ لاتکس دوام و ماندگاری بیش‌تری دارد چون که برپایه‌ی روغن ساخته شده است .  رنگ روغنی در برابر تغییرات آب‌وهوایی واکنش بسیار خوبی نشان می‌دهد و همین موضوع باعث شده تا برای مدت طولانی بدون آسیب و خراش قابل‌استفاده باشد. مدت زمان خشک شدن رنگ روغنی بیشترمی باشد و همین موضوع باعث شده تا مدت‌زمان اجرای رنگ‌ درب کمی طولانی باشد. رنگ‌های روغن  و ماندگاری بیش‌تری داشته درحالی‌که زمان اجرای آن‌ها طولانی است.

درب پارکینگ در تبریز
بیشتر بخوانید
بهترین رنگ درب حیاط
رنگ درب ورودی ساختمان اولین چیزی است که جلب توجه می کند. طرح و رنگ درب ورودی ساختمان تاثیرفوقالعاده ای در زیبایی و نمای ساختمان دارد.

رنگ اپوکسی

رنگ درب باید استحکام و زیبایی داشته باشد و  هر دو این ویژگی را می‌توان در رنگ اپوکسی پیدا کرد. این رنگ‌ها دو جزئی می باشند و در زمان استفاده این دو جز با نسبت‌های مشخصی باید با هم ترکیب شوند. دوام این رنگ در اندازه ای است که حتی فضای باز صنایع بزرگ و شرکت‌ها هم از آن استفاده می کنند.

رنگ اپوکسی در برابر خراشیدگی، پوسیدگی، انواع مواد شیمیایی، اسید‌ها و نور uv تا حد زیادی مقاوم می باشد. هزینه خرید مواد اولیه و اجرای رنگ اپوکسی کمی گران است و  در زمان اجرای این رنگ باید به موارد مهمی مانند دمای محیط یا تهویه مناسب توجه کنی تا نتیجه نهایی قابل‌قبول باشد.

رنگ اکریلیک

اگر به دنبال یک رنگ مقرون‌ به‌ صرفه و زیبا می باشید رنگ اکریلیک  گزینه بسیار خوبی برای درب ورودی ساختمان یا درب حیاط است. ساختار این رنگ هم مانند رنگ لاتکس، بر پایه آب می باشد و اجرای راحتی دارد. همچنین این که زمان خشک‌شدن این رنگ موجب می شود که خیلی زود بتوانید از درب ورودی ساختمان همانند قبل استفاده کنید.

تاثیر جنس درب‌ها برای انتخاب رنگ مناسب

رنگ درب ورودی ساختمان شما به شرایط محیط زندگی، جنس درب و البته سلیقه شما وابسته است .  در این‌ رابطه از فیلتر بودجه در دسترس هم برای انتخاب رنگ مناسب درب ورودی استفاده کنید. درهرصورت انتخاب‌های پیشروی شما رنگ‌ها لاتکس، روغنی، اکریلیک و در نهایت اپوکسی می باشند.

درب چوبی

درب چوبی از راحت ترین سطح‌ها برای رنگ‌آمیزی هستند. اما واکنش برخی از رنگ‌ها روی درهای چوبی زیاد قابل‌قبول نمی باشد. بهترین گزینه برای رنگ درب از جنس چوب، رنگ‌روغنی است زیرا که چسبندگی بسیار خوبی روی چوب داشته و مدت زیادی بدون فرسایش قابل‌استفاده خواهد بود.

قوانین و مقررات معماری
بیشتر بخوانید

درب فایبرگلاس

اگر درب پارکینگ فایبر گلاس است نیاز به رنگ لاتکس دارید. ساختار شیمیایی این دو بسیار به هم نزدیک می باشد و به همین علت باعث شده تا رنگ درب ورودی فایبرگلاس، رنگ لاتکس باشد. اگر در زمان آماده‌سازی و اجرای این رنگ توجه کنید برای مدت زمان طولانی از زیبایی آن استفاده می کنید.

درب آهنی

برای درب ورودی آهنی از رنگ‌های لاتکس، اکریلیک یا رنگ های دیگر استفاده می کنند. این رنگ‌ها روی سطوح آهنی به‌راحتی اجرا شده و خشک‌شدن شان زمان کوتاهی دارد. این رنگ‌ها  از سطح آهنی در برابر رطوبت و عوامل آسیب‌زای این‌چنینی محافظت می کنند و عمر مفید آن را بالاتر می برند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *