طراحی مدرن درب

طراحی مدرن برای درب های فلزی شیوه ای است که در آن جلوه بصری درب هماهنگ با نما و طراحی داخلی ساختمان، طراحی شده و نشان دهنده ذوق هنری طراح ساختمان است. در طول زمان طراحی درب به لطف پیشرفت تکنولوژی قادر به تولید طرح های شده که در گذشته  یک رویا بود.

طراحی مدرن برای درب های فلزی سفارشی

اگر می خواهید درب های فلزی مطابق با قرن بیست و یکم داشته باشید، چرا خودتان طراحی نکنید؟ ما به شما کمک میکنیم که سبک های سنتی را به سبک های مدرن تبدیل کنید. طرح درب شما میتواند برگرفته از خصوصیات منحصر به فرد شما باشد.این طرح های میتواند شامل خطوط صاف و مدرن باشد یا از طرح های دایره ای به سبک میدسنتری استفاده کنیدو یا حتی استفاده از اشکال و الگوهای هندسی جذاب و چشمگیر باشد. طرح مورد پسند شما حتی میتواند طرح های فرفوژه باشد که تنوع بسیاری دارند.طرح های گلدار با جزئیات فراوان یا کم(بسته به سلیقه شما) یا حتی طرح هایی با هیچ گونه تقارن می تواند نظر شما را جلب کند.

با طراحی مدرن درب های سفارشی خصوصیات خود را نشان دهید

درب های فلزی سفارشی راهی برای ترکیب خصوصیات فردی شما با خانه خود می باشد. طراحی های مدرن درب نشان دهنده این است که چه  انتظاری از دکوراسیون داخلی منزل شما باید داشت؟  یک درب با طراحی ایده آل که با نمای بیرونی خانه شما همخوانی داشته باشد    می تواند سبک دکوراسیون داخلی شما را به خوبی منعکس کند. اگر دکوراسیون داخلی منزل شما مدرن است و یا از رنگ و طرح خاصی در دکوراسیون   خود استفاده کرده اید می توانید آن را بر روی درب خود پیاده سازی کنید. این هماهنگی زیبا ببین درب ورودی و نما و داخل ساختمان و بیانگر دوق و هنر شما در ایجاد هارمونی می باشد. می توانید ایده ها و سبک هایی که در ذهن خود برای مبلمان و سایر وسایل منزل دارید با درب ورودی هماهنگ کنید.

درب فلزی فرفورژه لوکس کد ۶
بیشتر بخوانید

خطوط صاف و مدرن

وقتی به درهای فلزی سنتی فکر می کنید، احتمالاً فرفورژه ها و منحنی های فلزی را تصور می کنید که یادآور قرن نوزده می باشند. برای به روزرسانی درب های فرفورژه سفارشی خود، از یک طرح با خطوط صاف استفاده کنید. طرح هایی مانند باکس‌های ساده و متقارن، طراحی های شبکه‌ای پیچیده‌ و یا هر چیزی شبیه به آنها می تواند ایده های مناسبی برای این نوع طراحی باشد. خطوط صاف نباید خسته کننده باشند، آنها می توانند در عین سادگی، جسورانه و مدرن باشند. خطوط متقاطع با دارا بودن زیبایی های معاصر، جذابیت طرح شما را نیز افزایش می دهد. همچنین برای داشتن یک درب به یاد ماندنی و کم رنگ می توان از خطوط صاف در کنار تعدادی خطوط با کمی خمیدگی استفاده کرد.

طراحی مدرن درب
طراحی مدرن درب

سبک میدسنتری مدرن

  اگرچه سبک میدسنتری مدرن ( mid century modern) برای اولین بار حدود 70 سال پیش پا به عرصه وجود گذاشت، اما همچنان تا به امروز یکی از تاثیرگذارترین انواع طراحی ها به حساب می آید و هنوز هم زیبایی های خود را دارد. از رایج ترین طرح های این سبک می توان به طرح های دایره‌ای اشاره کرد که گزینه‌ خوبی برای طرح‌های سفارشی درب‌های فلزی باشند. طرح های بافته و زنجیر نیز از سبک های بسیار جالب و مدرن در این حیطه می باشند. طرح های اتمی نیز ارتباط تنگاتنگی با این سبک دارد و می توانید با انتخاب یکی از آن ها می توانید ظاهری منحصر به فرد و چشم نواز به درب ورودی خود بدهید. مثلا میتوانید طرحی داشته باشید که در آن از یک نقطه مشخص مانند دستگیره در و یا یک دایره، خطوطی مانند پرتوهای خورشید تابش می کند.

الگوهای هندسی

طراحی های مدرن نباید ساده باشند. شما می توانید با الگوهای هندسی، ظاهری مدرن و بی نظیر به کارهای خود بدهید. کار کردن با این سبک به شما این امکان را می دهد که فضای زیادی برای خلاقیت داشته باشید،مانند طرحی که از ردیف های مثلث یا دایره های متحدالمرکز ساخته شده است. برخی از آنها اشکال خمیده با خطوط صافی هستند که اشکال و راه ها را تشکیل می دهند. برخی ممکن است دارای خطوط ضخیم فلز‌کاری باشند و یا شکل‌های جعبه مانند بازی در مرکز داشته باشند. حتی می‌توانید از درب های زیبای آرت دکو (art deco) برگرفته از دهه 1920 الهام بگیرید و آن را به حالت مدرن تبدیل کنید.

قیمت آهن آلات ۱۳۹۸/۱۰/۲۲
بیشتر بخوانید

طرح های فرفورژه مدرن

حلقه‌ها، چرخ‌ها و طرح‌های گرد ارتباط نزدیکی با درب‌های فلزی کلاسیک دارند، اما می‌توانید به راحتی این سبک را برای نشان دادن حس مدرن به‌روزرسانی کنید. یکی از بهترین راه ها برای مدرن کردن فرهای فلزی ایجاد تناسب بین آنها است.  فرهای فرفورژه قدیمی معمولاً به صورت متراکم در طرح‌های آراسته قرار می‌گیرند. اگر به دنبال چیزی فراتر از قرن 21 هستید، می توانید فرها را در مقیاس های بزرگتری انتخاب کنید. فرهای بزرگ جذابیت بصری را افزایش می دهند. این نوع فرها نه تنها هیچ گاه منسوخ نمی شوند بلکه ظاهر عجیبی به طرح های شما می دهند.  می توان گفت این نوع فرها نور بیشتری به خانه شما راه می دهند. همچنین می توانید با طراحی فرهای صاف تر با شاخه ها و جزئیات کمتر، فرها را مدرن تر جلوه دهید.

طرح های گل دار

یکی از محبوب ترین مدل ها در طراحی مدرن برای درب های ورودی فلزی، طرح های گل دار هستند. این نوع درب ها طبیعت را به خانه شما می آورند. طرح‌های درختی به دلیل انحنای شاخه‌ها و برگ‌هایشان برای فلز‌کاری مناسب هستند. برای داشتن نقشه های ظریف تر، بهتر است طرحی را انتخاب کنید که از درختان انگور و برگ الگو گرفته باشد.  انگورها را می‌توان به صورت متراکم، آراسته و یا مینیمالیستی با فرهای کمتر ایجاد کرد. اگر می خواهید طرحی داشته باشید که کمی غیرمعمول باشد. گل ها را می توان در مقیاس های کوچک و یا بزرگ طراحی کرد طوری که شکوفه ها به راحتی از دور قابل مشاهده باشند. همه چیز بستگی به سبکی دارد که می خواهید داشته باشید و اینکه تا چه اندازه درب شما با بقیه قسمت های خانه شما مطابقت داشته باشد.

برش لیزر در تبریز
بیشتر بخوانید
طراحی مدرن برای درب
طرح فرفوژه و چرخ

مینیمالیسم را امتحان کنید

اشکال ساده سریعا حس ظرافت مدرن را به بیننده القا می کنند. اگر بقیه خانه شما سبک مینیمالیستی دارد، چرا آن را به طراحی درب خود گسترش ندهید؟  شما می توانید طرح خانه های مدرن ناموزون و دکوراسیون داخلی را در ورودی خانه خود منعکس کنید. طرح های مینیمالیستی می توانند چشم نواز و یا بسیار ساده باشند. از طرح های جعبه ساده گرفته تا طرح های جسورانه با نوارهای ضخیم فلزی ،      تنوع زیادی در این سبک زیبا و مدرن وجود دارد. یکی از مزایای این سبک این است که خوشه ها تراکم کمتری دارند و این امر باعث می شود ورودی شما نور بیشتری از طریق شیشه دریافت کند. چه مینیمالیسم ساده را انتخاب کنید چه یک طرح برجسته، این ظاهر ماندگار طرح شماست که برای سال های آتی مکمل زیبایی خانه شما خواهد بود.

عدم تقارن

اگر می خواهید ظاهری به یاد ماندنی به درب های فلزی سفارشی خود بدهید، به دنبال ظاهری جذاب با طرحی نامتقارن باشید. طرح‌های نامتقارن می توانند ساده‌ترین راه برای شکل دهی به درب‌های دولنگه باشند، چراکه می‌توانید در یک طرف یک طرح و در طرف دیگر طرحی متفاوت و مکمل داشته باشید. به عنوان مثال، طرح های چرخشی که با هم هیچ تطابقی ندارند، یا الگوهای هندسی که تفاوت کمی در هر طرف دارند، نمونه هایی از طرح های نامتقارن به شمار می آیند. می توان فقط برای یک لنگه از درب یک ظاهر نامتقارن داشت، اما انجام چنین طرحی کمی تامل برانگیز است. همچنین می‌توانید نوعی طرح تکه‌کاری که از جعبه‌هایی با اندازه‌های مختلف تشکیل شده است ایجاد کنید. حد و حصری برای این نوع طراحی وجود ندارد!

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *