نرده استیل چه کاربردهایی دارد؟

یکی از شیوه‏های تأمین امنیت فضا و محوطه اطراف منزل و تعیین حد و مرز اطراف منزل شما، نرده استیل یا حفاظ فلزی است. در واقع نرده استیل حفاظ‏هایی هستند که به دلیل جنس آهنی یا فلزی و استحکام فوق‏العاده بالای آن بیشتر از سایر نرده‏ها مورد استقبال قرار می‏گیرد.

از نرده‏های استیلی که بیشتر برای محوطه سازی اطراف خانه استفاده می‏شود فنس گفته می‏شود؛ زیرا هم باعث تعیین حد و مرز اطراف خانه شما می‏شود و هم مانعی برای ورود افراد غریبه به محوطه اطراف منزل است و امنیت بیشتری را برای شما فراهم می‏کند. استحکام و دوام این فنس‏ها آنقدر بالا است باعث می‏شود اکثر افرادی که محوطه‏ و حیاط‏های بزرگی دارند از آن استفاده کنند. در بعضی از انواع این حفاظ‏های فلزی نیز، بخش نیزه یا چاقو مانند در قسمت بالای آن وجود دارد که برای افزایش امنیت محوطه شما است.

نرده استیل

مزایا و کاربرد‏های نرده استیل

به طور کلی می‏توان گفت جنس نرده‏ها با توجه به کاربردهای مختلف آن، انواع مختلفی دارند و نرده استیل از انواع نرده‏هایی است که بیشتر از سایر نرده‏ها مورد استقبال قرار گرفته است؛ اما چرا مردم این نوع نرده‏ها را ترجیح می‏دهند:

به طور کلی از مزایای نرده استیل عبارتند از

۱- ضد زنگ و زد خش است

۲-استحکام بالایی دارد

۳-ظاهر زیبایی دارد

۴- نیازی به رنگ کردن ندارد

۵- در طول زمان ظاهر آن تغییر نمی‏کند

۶-به دلیل سطح صاف و براق، تمیز کردن آن آسان است

۷-در برابر مواد اسیدی و قلیایی مقاوم است

قیمت تیر اهن ۹۶/۹/۲۸
بیشتر بخوانید

۸-در برابر شرایط مختلف آب و هوایی مقاوم بوده و ظاهر آن تغییر نمی‏کند.

نرده استیل

در ادامه به بررسی کاربردهای مختلف نرده استیل خواهیم پرداخت

۱-نرده تراس:

این نوع نرده استیل برای افزایش امنیت تراس است؛ اما این نوع نرده‏ها به افزایش زیبایی اطراف تراس و ساختمان شما کمک می‏کند؛ بنابراین اگر می‏خواهید علاوه بر امنیت تراس خود و جلوگیری از حوادثی مانند سقوط، نمای زیباتری به ساختمان خود ببخشید، از نرده استیل استفاده کنید.

۲-نرده راه پله:

در هر ساختمانی پله‌ها سازه‏ای برای برقراری ارتباط بین طبقات مختلف و بخش‏های مختلف با ارتفاع متفاوت است. وقتی ارتفاع دو سطح یا دو طبقه افزایش می‏یابد، برای افزایش امنیت هنگام استفاده از پله‏ها و جلوگیری از سقوط لازم است از نرده‏ استیل استفاده شود. این نرده‏ها به خصوص برای کودکان و افراد مسن برای جلوگیری از پرت شدن ناگهانی ضروری است، بنابراین عدم وجود نرده راه پله، ممکن است خطرات غیر قابل جبرانی متوجه افراد مختلف شود.

به دلیل خطرات عدم استفاده از نرده راه پله، مقررات نظام مهندسی ساختمان، استفاده از این نوع نرده را اجباری کرده است. به طور کلی می‏توان گفت وقتی هزینه‏های نصب و راه اندازی نرده راه پله را با هزینه‏های جانی و روانی آن مقایسه کنید، به این نکته پی خواهید برد که هزینه نصب این نوع نرده‏ها بسیار کم است. در میان انواع نرده‏های راه پله، نرده استیل از بهترین انتخاب‏ها است؛ زیرا هم دوام و استحکام بالایی دارد و هم زیبایی منحصر به فردی به فضای منزل شما می‏دهد.

نرده استیل

 نرده بالکن:

بالکن یکی از بخش‏های مهم یک بنا است که در ارتفاع بالا در هر ساختمانی قرار دارد؛ بنابراین برای افزایش امنیت و کاهش احتمال پرت شدن افراد به خصوص کودکان و سالمندان، لازم است از نرده بالکن استفاده کنید.

نرده ی فلزی طرح لیزری کد ۵۸۳
بیشتر بخوانید

نرده استیل به دلیل استحکام و دوام در شرایط آب و هوایی مختلف گزینه بسیار مناسبی برای این بخش از فضای منزل شما است؛ زیرا این بخش از ساختمان همواره در معرض شرایط مختلف آب و هوایی قرار دارد و نرده استیل بالکن از فولاد مقاوم در برابر زنگ زدگی یعنی استیل ساخته شده است. نوع فلز این نوع نرده موجب می‏شود نرده زنگ نزد، تغییر رنگ ندهد و در برابر رطوبت مقاوم باشد.

بنابراین بیشتر افراد برای بالکن خود این نوع نرده را ترجیح می‏دهند. از سوی دیگر با استفاده از این نوع نرده در بخش بالکن، علاوه بر افزایش امنیت و صرفه جویی در هزینه‏ها، نمای منزل شما زیبایی دوچندانی پیدا می‏کند

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *