نرده فرفورژه تولید شده با هنر دست

نرده فرفورژه دست ساز: صنعت آهنگری در ایران به شدت گسترش یافته است. پیشرفت صنعت آهنگری و گسترش آن باعث ایجاد هنر های جداگانه شده است و یا به عبارت دیگر می توان گفت، آهنگری به زیرشاخه های مختلف تقسیم شده است.

یکی از زیرشاخه های صنعت آهنگری، هنر هزارگانه فرفورژه می باشد. از هنر فرفورژه می توان به ساخت نرده فرفورژه، درب فلزی فرفورژه و … اشاره کرد. از این هنر بسیار استقبال شده است. در هنر آهنگری فعالیتی وجود دارد که به هنر چلنگری معروف می باشد. اشیا تولید شده با استفاده از این هنر در موزه های هنری نگهداری می شود

. هنر فورج یکی دیگر از هنر های آهنگری می باشد که به تولید اشیا فرفورژه منجر می شود. ساخت فرفورژه در استان ها و کشور های مختلف رایج می باشد، اما فرفورژه دست ساز از ظرافت ویژه و خاصی برخوردار می باشد. ظرافت نرده فرفورژه دست ساز باعث تمایز آن از دیگر نرده ها شده است،

زیرا در ساخت آن، مهارت های تخصصی بی نظیری به کار رفته است که انجام آن توسط هر شخصی امکان پذیر نمی باشد. این نوع نرده ها در کشور ایران به صورت گسترده تولید می شوند و باعث تولید شغل های متنوع شده اند که می توان به ساخت پله های پیش ساخته اشاره کرد.

انواع نرده های فرفورژه دست ساز:

نمونه های مختلف و بسیار متنوعی از نرده های فرفورژه دست ساز تولید شده است که می توان به چند نکته اشاره کرد.

  1. نرده های فرفورژه تسمه ای
  2. نرده های فرفورژه میلگردی
  3. نرده های فرفورژه چارسو
  4. و نمونه های مختلفی چون آلومینیومی، چدنی و …
طرح لیزری رها
بیشتر بخوانید

در ساخت نرده فرفورژه به چه نکاتی باید توجه کرد:

نکات مهم در ساخت نرده فرفورژه شامل موارد زیر می باشد:

  1. مهم ترین نکته در ساخت این محصول، توجه به جنس و نوع نرده ها می باشد. نرده فرفورژه از نوع میلگردی و و از نوع چارسو از زیبایی ویژه ای برخوردار می باشند.
  2. نکته دوم که باید به آن توجه شود، خاصیت رنگ پذیری و نقش های موجود در نرده های انتخابی می باشد.
  3. بعد از توجه به خاصیت رنگ پذیری نرده ها و متریال به کار رفته در آن ها نوبت به قابلیت خمیدگی و یا قوس دادن نرده ها اشاره کرد. در حقیقت قابلیت خم شدن و یا قوس دادن به نرده های مصرفی در پله های گرد از دیگر نکات مهم در ساخت آن ها می باشد.

لازم به ذکر می باشد که در ابتدا باید طرح و یا نقشه مورد نظر را روی یک سطح صاف ترسیم کرد تا ابعاد برش خورده در متریال ها با نوع چرخش فر ها هماهنگ باشد. سپس باید باید اندازه گیری فر های نرده فرفورژه به صورت جداگانه اقدام کرد.

حال نوبت به برش زدن گل ها و اندازه گیری می رسد. در نهایت باید آن ها را در کوره های مخصوص قرار داد که درجه حرارت آن ها حدود 220 درجه سانتی گراد می باشد.

نرده فرفورژه

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *