در خرید درب فلزی حیاط به چه نکاتی باید توجه کرد؟

چند مورد از نکاتی که درب های فلزی فرفورژه باید دارا باشند، اصولی بودن بخش های این نوع درب ها می باشد.

  1.  اولین بخش که باید از نگاه مشتری ها مورد بررسی قرار گیرد تفاوت درب فرفورژه با قسمت های چدنی آن می باشد.
  2. دومین بخش که باید به آن توجه شود، نوک فرفورژه های درب فلزی حیاط فرفورژه می باشد. در حقیقت نوک آن ها به حالت فر بسته و یا پنجه گربه ای باشد. در غیر این صورت نوک فرفورژه ها تیز و برنده می باشند. تیز بودن آن ها امکان بریدن دست و یا پارچه شدن لباس ها را به همراه دارند.

سومین موردی که باید در درب فلزی فرفوژه مورد توجه قرار گیرد، فاصله بین فرفورژه های موجود در درب و ورقه های پشت درب می باشد. در حقیقت فاصله این دو باید حدود 3 سانتی متر باشد تا رنگ زدن فرفورژه ها و درب فلزی فرفورژه به خوبی انجام شود و همچنین زنگ آب آهن ایجاد شده از پشت فرفورژه ها قابل مشاهده نخواهد بود.

درب فلزی مدرن
درب فلزی مدرن
  1. اجرای صحیح گلنرده ها از دیگر عوامل مهم هنگام خرید درب های فرفورژه می باشد. هر نوع فری در چرخش باید در جای خودش استفاده شود. فرفورژه سازی یک صنعت پیچیده با مبحث طولانی می باشد که اجرای آن توسط هر آهنگری به درستی اجرا نخواهد شد.
  2. از دیگر نکات مهم در درب فلزی حیاط فرفورژه، اندازه فرفورژه ها می باشد. در حقیقت متصل شدن و چرخش فر ها به یکدیگر باید طرح زیبایی را تولید کند. درب ها از دور باید طراحی و ظاهر زیبایی داشته باشند و از فاصله 20 متری تمام اجزا درب به خوبی قابل مشاهده باشد. در حقیقت در این فاصله باید قسمت های چدنی را تشخیص داد. لازم به ذکر می باشد.
درب فلزی طرح دسته گل کد ۲۶۶
بیشتر بخوانید

کیفیت درب ها و نکاتی که قابل مشاهده نیست:  یکی از مشکل هایی که برای درب های فرفورژه بعد از گداختن و کوره کاری ایجاد می شود، پوسته های می باشد که از ورق و جرم آهن روی سطح آن ها باقی می ماند. در درب فلزی حیاط فرفورژه خوب و با کیفیت قبل از رنگ زدن، توسط دستگاه شات بلاست پوسته های ایجاد شده از سطح درب جدا می شوند. اما  در درب هایی با کیفیت پایین پوسته های ایجاد شده نه تنها جدا نمی شوند بلکه توسط رنگ پنهان می شوند. بعد از گذشت مدتی پوسته ها از سطح درب جدا می شوند و باعث ریختن رنگ درب می شوند.

لازم به ذکر می باشد که در ساخت درب فلزی حیاط و یا درب فلزی ویلا باید از جوش CO2 برای جوشکاری گلنرده های چدن درب ها استفاده کرد. بعضی از سازندگان درب از الکترود های معمولی استفاده می کنند که مقاوم پایینی دارند و در برابر تغییر دما و یا گرم و سرد شدن اصلا مقاوم نمی باشند. جوش CO2  بهترین نوع جوش برای اتصال چدن به فرفورژه می باشد. در صورت در دسترس نبودن دستگاه های مورد نظر باید از الکترود های جوشکاری استیل استفاده شود.

درب فلزی مدرن
درب فلزی مدرن

 

انواع درب فلزی حیاط فرفورژه:

درب های فلزی فرفورژه انواع مختلف و متنوعی دارند که در بعضی از آن ها از گلنرده های آماده و در بعضی دیگر از گلنرده های دست ساز استفاده می شود. که در بین آن ها درب های فرفورژه دست ساز از کیفیت بالاتری برخوردار می باشند زیرا درب های دست ساز با توجه به محیط و در سایز مورد نظر ساخته می شوند و دیدن این نوع چرخش گلنرده را افزایش می دهد.  

درب فلزی دو لنگه به همراه درب پیاده رو کد ۴۰۲
بیشتر بخوانید

تشخیص درب فلزی خوب از بد:

برای تشخیص درب های فلزی فرفورژه خوب و با کیفیت از درب های بی کیفیت باید به موارد زیر اشاره کرد. درب فلزی حیاط فرفورژه خوب و با کیفیت درب هایی می باشند که ضامن و تضمین کننده جک های باز و بسته درب باشند. در حقیقت درب ها باید به راحتی باز شوند و از خرابی جک ها جلوگیری کند.

درب فلزی مدرن

 

برای بررسی متریال به کار رفته در درب های فرفورژه باید چهار پهلو های آن ها متناسب با نقش و نگار ها را مورد بررسی قرار داد، زیرا خوب و یا بد دیدن درب با توجه به طرح و ضخامت فرفورژه ها متفاوت می باشد.

به عبارت دیگر طرح و یا ضخامت فرفورژه ها در خوب دیدن درب در ارتباط می باشد. چهار پهلو ها و یا میلگرد های مصرفی در طراحی و اجرای درب های فلزی فرفورژه باید دقت نظر بالایی به خرج داد.

قوطی های پروفیلی مصرفی در درب های لنگه باید لبه های تیز داشته باشند و ضخامت آن ها حداقل 2 میلی متر باشد. نازک بودن قوطی ها هنگام جوش ممکن است خم شوند، در نتیجه برای کلاف بندی در درب هایی با ارتفاع زیاد بهتر است از قوطی های 80 در  80 و با ضخامت 3 میلی متر استفاده شود تا قدرت آن ها متناسب با وزن درب باشد و با باز و یا بسته شدن درب ها باعث تکان خوردن آن ها نشود.

در درب های پرکار عموما پروفیل ها بعد از جوشکاری به طرف بالا خمش پیدا می کنند که پیمانکار آهنگر باید توسط جک های مخصوص خمش ها را رفع کند.

درب فلزی حیاط ویلایی کد ۴۱۲
بیشتر بخوانید

درب فلزی مدرن

صنایع فلزی توفیقی تولید کننده انواع درب های فرفورژه حیاط ، پارکینگ ، ویلا ، باغ و درب های ورودی تک لنگه جهت سفارش و استعلام قیمت با شماره 09143093698 تماس حاصل فرمایید

اجرا و ارسال به تمام نقاط کشور

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *