در انتخاب در فلزی ویلا و یا ساختمان به چه شاخص هایی باید توجه کرد؟ 

برای انتخاب یک درب فلزی مناسب برای درب ویلا، حیات و یا هر ساختمانی باید در مورد درب ها و انواع آن ها اطلاعات کافی داشته باشید و با توجه به نوع کاربرد درب مورد نظر را انتخاب کرد. از بین انواع درب ها می توان به مدل های درب‌ فرفورژه، درب‌ طرح چوب، درب تلفیقی فلز و چوب، درب فلزی و … اشاره کرد. شاخص های مهم در انتخاب درب شامل موارد زیر می باشند.

امنیت و یا مقاومت درب های ساختمانی:

یکی از مهم ترین شاخص ها و یا معیار ها در انتخاب درب ساختمان، ایمنی و امنیت درب می باشد. لازم به ذکر می باشد که اولین چیز در انتخاب درب مه مورد توجه قرار می گیرد، ظاهر درب می باشد اما درب های ایمن در برابر سرقت اهمیت بسیار بالایی دارند. در انتخاب درب های ساختمان مانند درب فلزی ویلا، درب فلزی حیاط و … در ابتدا باید ایمنی و امنیت آن توجه کرد. یکی از مهمترین شرایط ایجاد موانع سرقت از ساختمان، رعایت ایمنی و استحکام درب  می باشد. در حقیقت باید به اندازه کافی به امنیت درب توجه داشته باشیم و سپس برای انتخاب درب فلزی حیاط اقدام کنیم

درب ساختمان مناسب و با کیفیت

 

توجه به سبک معماری درب های ورودی ساختمان

درب های فلزی ساختمان بسیار متنوع و گوناگون می باشند. تنوع آن ها عموما مربوط به سبک آن ها مانند کلاسیک، مدرن، سنتی طرح قدیمی و … می باشد. همچنین توسط متریال های مختلف چون پروفیل، قوطی، قوطی های کنگره و تسمه های طرح دار، و در شکل ها و اندازه های متنوع چون مستطیل، منحنی، قوس دار ساخته می شوند که انتخاب آن ها تنها به سبک معماری ساختمان بستگی دارد. درب ساختمان یکی از اجزا خارجی ساختمان که در نمای ساختمان تاثیر گذار هستند، درب ها می باشند و باید در هماهنگی کامل با نمای اصلی باشند. متریال های به کار رفته در نمای ساختمان و نوع طراحی آن در انتخاب درب ها به شدت تاثیر دارند. ساختمان هایی با سبک های مدرن، از متریال های مختلفی در نمای آن ها استفاده شده است، در نتیجه برای خرید درب باید از خرید درب های فلزی با سبک قدیمی به شدت خودداری کرد. در برخی از سبک های اجرا شده در ساختمان ها می توان از درب های لاکچری و لوکس استفاده کرد.

خرید درب پارکینگ
بیشتر بخوانید

توجه به نوع کاربرد درب ها و انتخاب آن ها:

درب فلزی پارکینگ عموما برای ورود  خودرو و اتومبیل مورد استفاده قرار می گیرد و اندازه آن با سایر درب های به کار رفته در ساختمان برای ورود افراد متفاوت می باشد. این درب ها بهتر است، قابلیت کنترلی داشته باشند تا استفاده از آن ها راحت تر باشد. از انواع درب های مصرفی جهت درب پارکینگ می توان به درب های کشویی، تلسکوپی یا درب ریلی اشاره کرد که انتخاب آن ها به موقعیت پروژه پیشنهاد بستگی دارد. اما ناگفته نماند که درب ورودی برای افراد عموما دارای اندازه مناسب و کوچکتری نسبت به درب های پارکینگ دارند و اندازه آن ها اغلب بین 100 تا 120 سانتیمتر می باشد. همچنین بهتر است در درب های ورودی از قفل های ایمن استفاده شود.

درب ساختمان مناسب و با کیفیتدرب ساختمان مناسب و با کیفیت

 

جنس درب

یکی دیگر از شاخص های مهم در انتخاب درب، جنس درب انتخابی می باشد. درب های فلزی و یا درب های آهنی نسبت به انواع درب ها مانند درب های چوبی، درب استیل، درب آلومینیوم و … ا استحکام و مقاومت بسیار بالایی برخوردار می باشند. ناگفته نماند که درب از فلزی دارای تنوع زیادی در شکل و ظاهر می باشند. درب های فلزی با استفاده از متریال دیگر نیز تولید می شوند که می توان به شیشه های سکوریت و … اشاره کرد. این نوع درب ها تنوع زیادی را ایجاد می کنند و مورد استقبال اکثر پروژه ها قرار گرفته اند.

قفل استفاده شده در درب ساختمان

قفل های استفاده شده در تمام درب های ورودی باید قفل هایی ایمن و غیر قابل نفوذ باشند تا مانع از ورود سارقین شود. برای این کار و افزایش امنیت ساختمان می توان از انواع قفل توکار و روکار استفاده کرد و  ایمنی را بالاتر برد.

درب فلزی دو لنگه طرح مار کد ۷۶
بیشتر بخوانید

اندازه درب های ساختمانی

اندازه و ابعاد درب های ساختمانی با توجه به موارد استفاده از آن ها و همچنین موقعیت قرارگیری با هم متفاوت می باشند. درب ورودی افراد نسبت به درب پارکینگ کوچک تر می باشد، همچنین می توان از درب های دو لنگه، درب های یک لنگه و … اشاره کرد.

درب ساختمان مناسب و با کیفیت

 

دیگر موارد مهم در انتخاب در پارکینگ

درب های ساختمان مانند سایر وسایل و محصولات دارای نکات ریز و مهمی می باشد که عدم رعایت این نکات و عدم توجه به آن ها ممکن است در کیفیت نهایی درب و نوع کارکرد آن مشکل ایجاد شود. بعضی از افراد سودجو به این نکات توجه نمی کنند و تنها ظاهر درب را متناسب با درب های با کیفیت شبیه سازی می کنند. برای انتخاب انواع درب های ساختمان با کیفیت عالی می توان از مرکز درب فلزی توفیقی کمک گرفت.

درب ساختمان مناسب و با کیفیت

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *