نرده ‏ها حفاظ‌هایی برای پله‏ های داخل و بیرون ساختمان، تراس و بالکن و اطراف حیاط منزل شماست. نرده ‏ها در انواع مختلف برای فضاها و مکان‌های مختلف طراحی می‏شوند. اگر می‏خواهید بیشتر با انواع نرده ‏ها آشنا شوید در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

معرفی انواع نرده‏ ها بر اساس نوع مواد

 

امروزه انواع نرده ‏ها را بر اساس جنس مواد بکار رفته در آن‏ها تقسیم بندی می‏کنند.

 • نرده چوبی:

این نوع نرده از انواع نرده است که به عنوان راه پله داخل ساختمان بیشتر کاربرد دارد. این نوع نرده‏ ها نرده روستیک نیز می‏گویند.

 • نرده استیل:

نرده ‏های استیل بیشتر برای راه پله‌ها کاربرد دارند که هم در داخل ساختمان و هم فضای خارج از آن بسیار مناسب است. نرده ‏های استیل به دلیل استحکام و دوام بالا، مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی مختلف، خراش، وزن کم و امنیت بالا در انواع ساختمان‏ها و فضاها کاربرد گسترده‏ای دارد. علاوه بر این نرده در بین انواع نرده‏ ها، آلودگی را کمتر جذب می‏کند؛ بنابراین در بیمارستان‏ها از نرده استیل استفاده می‌شود. نرده ‏های استیل را می‏توان با سایر مواد مثل شیشه ترکیب کرد و ظاهر زیباتری به آن‏ها بخشید

 • نرده آهنی:

می‏توان گفت نرده‏ های آهنی از استحکام و مقاومت بیشتری نسبت به سایر انواع نرده ‏ها برخوردار است. علاوه بر این قیمت مناسبی دارد و برای فضاهایی که نیاز به امنیت بالایی دارید، بسیار مناسب است. اما بزرگترین عیب نرده آهنی مقاومت پایین آن در برابر رطوبت و هوا است و این موضوع باعث خوردگی و زنگ زدگی آهن می‌شود. نرده‏ های آهنی هم در طرح‏های ساده و هم پیچیده و به شکل فرفورژه طراحی و اجرا می‌شود.

نرده راه پله فرفورژه کد ۹۱۶
بیشتر بخوانید

انواع نرده‏ها از چه موادی ساخته می‏شوند؟

 • نرده کابلی:

این سبک از نرده که بسیار خاص است که به دلیل استحکام و دوام بالا به عنوان یک حفاظ برای راه پله‏ ها کاربرد دارد. این نوع نرده‏ها با ایجاد خطوط راه راه باریک نمای ویژه‏ای به فضای ساختمان شما می‏بخشد.

در اکثر ساختمان‏ها علاوه بر نرده به عنوان حفاظ راه پله، از نرده به عنوان حفاظ پنجره استفاده می‌شود. به این حفاظ‏ها نرده پنجره گفته می‌شود.

ویژگی‏ های انواع نرده ‏های پنجره

نرده پنجره علاوه بر امنیت ساختمان شما، به زیبایی ساختمان شما می‏افزاید. همچنین می‏تواند به عنوان نورگیر عمل کند. این نوع نرده‏ها در تمام انواع پنجره‏ها از جمله پنجره دو جداره کاربرد زیادی دارد. جنس این نوع نرده‏ها مانند نرده راه پله می‏تواند استیل و آهنی باشد.

انواع نرده‏های پنجره از لحاظ کاربرد به سه دسته با قابلیت جابجایی، آونگی یا چرخشی و دائمی تقسیم می‏شوند.

نرده پنجره با قابلیت جابه‌جایی:

معمولاً این نوع نرده در درب ورودی ساختمان یا ویلا کاربرد دارد.

نرده آونگی یا چرخشی:

برای تمیز کردن این نوع نرده را می‏توان به راحتی از محل نصب درآورد.

نرده دائمی:

این نوع نرده به هیچ وجه قابل جابجایی و درآوردن نیست و پس از نصب سال‌ها قابل استفاده است.

به طور کلب نرده‏های دائمی پنجره را می‏توان از لحاظ طراحی به سه دسته تقسیم کرد:

نرده مشبک:

این نوع نرده در بین انواع نرده پنجره ظاهر زیبایی ندارد و برای ساختمان‌های مسکونی استفاده نمی‏شود. این نوع نرده در سبک‏های با قابلیت جابجا شدن هم اجرا می‏شوند.

نرده میله‌ای:

در بین انواع نرده پنجره بیشترین کاربرد را برای انواع ساختمان‏ها به خصوص ساختمان‌های مسکونی دارد. قطر و فاصله بین میله‏ها می‏تواند به سلیقه مشتری باشد.

سفارش درب حیاط در زاهدان
بیشتر بخوانید

نرده سفارشی یا دکوراتیو:

این نوع نرده‏ها با توجه به معماری ساختمان اجرا می‌شود. این نوع نرده‏ها علاوه بر افزایش امنیت ساختمان، زیبایی و جذابیت آن را دو چندان می‏کند.

انواع نرده‏ها از چه موادی ساخته می‏شوند؟

در پایان به بررسی یکی از انواع نرده‏های درب ساختمان می‏پردازیم که بیشتر در مجتمع‏های مسکونی و تجاری کاربرد دارد. نام این نوع نرده‏ها، نرده‏های آکاردئونی است. البته با نام‏های دیگری مثل کشویی، تاشو و کرکره‏ای هم شناخته شده است. از مزایای این نوع نرده می‏توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • فضای کمی اشغال می‏کنند.
 • به عنوان یک حفاظ ایمن و ضد سرقت کاربرد زیادی دارد. این حفاظ‌های آکاردئونی متحرک هستند و روی در اصلی جمع می‌شوند.
 • بسیار مستحکم هستند و دوام بالای دارند.
 • وزن کمی دارند، زیرا مشبک هستند.
 • به راحتی باز و بسته می‌شود.
 • انواع قفل‏ها را می‏توان روی آن نصب کرد، به همین دلیل امنیت بالایی دارد.
 • نصب ان زمان زیادی نمی‌برد.
 • این نرده‏ها از جنس فلز هستند که به امنیت آن می‏افزاید

در پایان لازم است ذکر شود که نرده آکاردئونی در انواع ساختمان‏ها از جمله آپارتمان‏ها و به عنوان حفاظ پارکینگ کاربرد زیادی دارد

اخبار و مقالات


Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/ukffmkxv/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

Warning: ltrim() expects parameter 1 to be string, object given in /home/ukffmkxv/public_html/wp-includes/formatting.php on line 4494

نرده آهنینرده استیلنرده بالکننرده پلهنرده پنجرهنرده تراسنرده فرفورژهنواع نرده‏های درب ساختمانویژگی‏های انواع نرده‏های پنجره

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *