درب برش لیزری اهواز

درب لیزری

فناوری برش لیزری چیست؟

درب برش لیزری  ,به فرآیندی اطلاق می شود که یک سطح فلزی با ضخامت معین در معرض پرتوهای لیزری قرار می گیرد و تحت مکانیسم مشخصی، برش داده می شود. پرتوهای لیزر به قدری پر قدرت هستند که می توانند صفحات فلزی با ضخامت های متفاوت را به اشکال مختلف، برش دهند. به جرأت می توان گفت دستگاه هایی که بر اساس فناوری برش لیزری فعالیت می کنند، نمونه های ایده آل و کارآمد برای خلق طرح های پیچیده بر روی سطوح فلزی می باشند.

 

درب لیزری

جالب است بدانید درب برش لیزری اهواز به فرآیندهای حکاکی و حفاری روی سطح شباهت زیادی دارد. در این فرآیند، شیارها و سوراخ هایی روی سطح فلز ایجاد می شود؛ این سوراخ ها دقیقاً اساس کار بُرش توسط پرتوهای لیزر هستند. طیف وسیعی از سطح فلزی با ضخامت های متفاوت توسط دستگاه برش لیزری برش داده می شوند؛ اینکه کدام مدل دستگاه برای برش چه ضخامتی از صفحات فلزی مناسب است به توانایی و قابلیت های دستگاه برش لیزری بستگی دارد. به طور کلی می توان تمام ویژگی های مورد نیاز در طول مراحل برش صفحه فلزی را در دستگاه تنظیم نمود.

 

درب لیزری

فرآیند برش لیزری چگونه انجام می شود؟

فرآیند درب برش لیزری اهواز با تمرکز پرتوهای لیزر بر روی سطح فلزی مورد نظر آغاز می شود و با حرکت آرام و مداوم آن روی سطح ادامه یافته و در نهایت، فلز به شکل دلخواه برش داده می شود. در ابتدای کار بُرش، پرتوی پرتوان لیزر، سوراخ هایی روی سطح ایجاد می کند که در نهایت منجر به جدا شدن آن قسمت و برش کامل صفحه می گردد. آنچه در فرآیند برش لیزری اتفاق می افتد، چیزی شبیه به ذوب نقطه ای فلز است که ناشی از توان بالای پرتوهای لیزری است؛ به این ترتیب می توان گفت پرتوهای لیزر برای برش سایر مواد مانند فلزات سبک تر یا کانی های معدنی مانند الماس نیز مناسب هستند.

قیمت آهن آلات میلگرد و پروفیل ۱۳۹۸/۱۰/۱۹
بیشتر بخوانید

مزایای استفاده از فناوری برش لیزری در صنایع چیست؟

به طور کلی از دو نوع فناوری معروف درب برش لیزری اهواز تحت عناوین لیزر CO2 و لیزر Nd:YAG برای برش سطوح فلزی استفاده می شود. هر یک از این دو لیزر به روش های متفاوتی عمل می کنند که بیان آن ها از موضوع این بحث خارج است. این فناوری ها در صنایع به منظور برش سطوح چوبی، سنگ های معدنی و کانی های قیمتی، برش فولاد، فلزات صیقلی، شیشه، سیلیکون ها و سطوح پلاستیکی کاربرد دارد.

 

درب لیزری

فناوری برش لیزری در ساخت درب

فناوری برش لیزری یکی از فرآیندهای صنعتی است که در سال های اخیرا مورد استقبال تعداد زیادی از صنایع و کسب و کارهای حوزه طراحی صنعتی قرار گرفته است. بسیاری از فرآیندهایی که بر پایه برش لیزری عمل می کنند، فواید و کاربردهای مشابهی دارند؛ نقطه تمایز برخی از روش ها با برخی دیگر در نوع فناوری به کار رفته در تجهیزات برش است. یک دستگاه مخصوص برش لیزری بر اساس فرآیندهای چند مرحله ای کار می کند. این نوع دستگاه ها دقیقاً همان مدل هایی هستند که بسیاری از صنایع فلزی به دنبال آن هستند.

با استفاده از این فناوری، دروازه ای جدید به دنیای طراحی صنعتی گشوده می شود که می تواند طرح ها و نقش های منحصر به فردی را به صنعت معرفی کند. نمونه بارز فناوری اختصاصی برش لیزری را می توان در مدل های درب ساختمانی با مدل های خیره کننده در صنایع فلزی توفیقی مشاهده نمود.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خانهنمونه کارهادرباره ماتماس با ما
سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم