درب و پنجره فلزی

هزینه ساخت درب و پنجره فلزی و عوامل موثر بر آن:

عوامل مختلفی در قیمت نهایی درب و پنجره فلزی موثر می باشد که یکی از آن ها قیمت متریال مصرفی در تهیه و تولید درب های فلزی مانند فلز و آهن می باشد. در حقیقت قیمت فلز و آهن با قیمت نهایی درب و پنجره فلزی رابطه مستقیم دارد.

لازم به ذکر می باشد که از درب های ساخته شده با استفاده از انواع فلز ها می توان به عنوان درب فلزی پارکینگ، درب فلزی حیاط، درب فلزی ورودی و … استفاده کرد که هر کدام از آن ها ویژگی ها و ابعاد منحصر به فردی خواهد داشت. پنجره های فلزی حفاظ دارد نسبت به پنجره های بدون حفاظ وزن بیشتری دارند.

حفاظ های آن ها با استفاده از لوله های آهنی ساخته شده اند. درب های آهنی از پنل های فولادی ساخته شده اند که در مسیر ورودی ساختمان قرار می گیرند. مهم ترین وظیفه درب و پنجره فلزی حفظ امنیت می باشد.

درب و پنجره های فلزی توسط شرکت ها و یا سازندگان مختلفی تهیه و تولید می شوند که هر کدام کیفیت و قیمت منحصر به فردی دارند. قیمت مواد اولیه مصرفی در قیمت نهایی درب و پنجره فلزی دخیل می باشد.

یکی از عواملی که باعث تمایز درب و پنجره های فلزی تولید شده توسط شرکت های مختلف می شود فناوری ها و تکنولوژی تولید آن ها می باشد. عوامل مختلفی در قیمت نهایی موثر می باشد که قصد داریم به آن اشاره کنیم

 

درب و پنجره فلزی
 

هزینه ساخت درب و پنجره فلزی:

عوامل مختلفی چون اندازه و ابعاد درب و پنجره، وزن آن ها، مدل آن ها، نوع اتصالات مصرفی در تهیه و تولید درب و پنجره فلزی، کیفیت مواد اولیه، کیفیت اتصالات و … در ساخت درب و پنجره های فلزی دخالت دارند. از دیگر عوامل موثر در هزینه ساخت درب و پنجره های فلزی می توان به دستمزد کارگران آن اشاره کرد.

هزینه ساخت درب و پنجره عموما به دو دسته تقسیم می شود. دسته اول به درب و پنجره های حفاظ دار و دسته دوم به درب و پنجره های بدون حفاظ مربوط می شود.

نکات قابل توجه در هنگام خرید درب فلزی فرفورژه
بیشتر بخوانید

پنجره هایی که دارای فریم های آهنی می باشند با استفاده از دستگاه جوشکاری به محل مورد نظر جوش داده می شوند در نتیجه قیمت جوشکاری به هزینه نهایی افزوده می شود. هزینه ساخت درب و پنجره فلزی به ازای هر یک متر مربع محاسبه می شود.

در حقیقت برای محاسبه هزینه ساخت درب و پنجره فلزی باید طول و عرض آن را اندازه گیری کرد و وزن پنجره را محاسبه کرد. لازم به ذکر می باشد که هزینه نصب و قیمت تجهیزات به کار رفته در آن ها به قیمت نهایی درب و پنجره ها اضافه می شود.

ناگفته نماند که اگر پنجره مورد نظر حفاظ دار باشد، وزن و نوع حفاظ های ساخته شده در قیمت آن ها موثر می باشد. حفاظ های آهنی، از مرسوم ترین حفاظ ها می باشند. حفاظ های ساخته شده از پروفیل های آهنی از مقاومت و استحکام بی نظیری برخوردار می باشد. از دیگر عوامل نامبرده در قیمت نهایی درب و پنجره فلزی، هزینه حمل و نقل آن ها می باشد.

درب و پنجره فلزی

در سفارش درب و پنجره آهنی به چه نکاتی باید توجه کرد؟ 

عموما خانواده ها برای بازسازی درب و پنجره های ساختمانی و همچنین پیمانکاران ساختمان برای سفارش و ساخت درب و پنجره فلزی، قیمت آن ها را مورد بررسی قرار می دهند زیرا باید آن ها را تعداد بالا سفارش دهند یکی از نکات بسیار مهم و ضروری در سفارش درب و پنجره فلزی، توجه به اندازه و ابعاد چهارچوب آن ها می باشد.

اگر پنجره های سفارش داده شده پنجره هایی باشند که با استفاده از فناوری جدید تولید شده اند، قیمت بالاتری نسبت به پنجره های معمولی دارند. ناگفته نماند که اگر نسبت به سفارش پنجره های بی کیفیت اقدام می کنید، ممکن است محصولات مورد نظر امنیت ساختمان را به خوبی تامین نکنند.

درب حیاط در تهران
بیشتر بخوانید

ناگفته نماند که قیمت نهایی برای سفارش های انبوه متفاوت می باشد به عنوان مثال تعداد سفارش درب و پنجره های فلزی برای یک مجتمع مسکونی عموما زیاد می باشد. درب های ضد سرقت یکی از درب های پیشرفته می باشد که می توان آن ها را برای تمام قسمت های ساختمان مورد استفاده قرار داد. لازم است بدانید که کیفیت بالای درب و پنجره ها با قیمت نهایی ساخت و سفارش آن ها  رابطه مستقیم دارد.

درب و پنجره فلزی

  1. از دیگر عواملی و یا نکاتی که هنگام سفارش درب و پنجره فلزی باید به آن توجه شود، تزئینات آن ها می باشد. در تولید بعضی از درب و پنجره  های فلزی علاوه بر متریال فلز از شیشه های سکوریت نیز استفاده شده است.
  2. شیشه های سکوریت شیشه های نشکن می باشند که در برابر سرقت و ورود سارقان به ساختمان جلوگیری می کند. شیشه های سکوریت در دو نوع ساده و طرحدار می باشند که استفاده از آن ها در درب و پنجره ها به عنوان تزئینات به حساب می آید و در قیمت نهایی آن ها موثر می باشد.
  3. افزایش قیمت این نوع درب ها به دلیل افزایش مقاومت آن ها و همچنین کیفیت آن ها قیمت بالاتری دارند. لازم به ذکر می باشد که علاوه بر تامین امنیت، نور داخلی محیط را تامین می کنند. ضخامت ورقه های کاربردی در چنین درب های بین 3 الی 4 میلیمتر می باشد.

لوازم جانبی و یا تجهیزات مصرفی

 لوازم جانبی مصرفی در تهیه و ساخت درب و پنجره ها شامل دستگیره، لولا، قفل، اتصالات، یراق آلات و … می باشند. تجهیزات و یا اکسسوری های نامبرده در قیمت نهایی درب و پنجره ها موثر می باشد.

بعضی از سازندگان، خرید و نصب تجهیزات نامبرده را بر عهده مشتری قرار می دهند، اما برخی دیگر تجهیزات را خریداری و نصب می کنند که هزینه آن نیز دریافت می شود.

درب و پنجره فلزی

سایر عوامل موثر در هزینه ساخت و ساز درب و پنجره:

علاوه بر عوامل نامبرده مانند وزن، اندازه و ابعاد، نوع درب و پنجره، طرح و یا مدل آن ها، نوع تجهیزات به کار رفته در آن ها و …، اجرای رنگ، پوشش درب و پنجره ها، نوع رنگ های مصرفی و … در هزینه ساخت و سفارش درب و پنجره موثر می باشد.

درب فلزی لوکس ویلایی کد ۷۵۲
بیشتر بخوانید

در قیمت قیمت آن ها با نوع رنگ مصرفی جهت رنگ، اجرای رنگ و … رابطه مستقیم دارد. یکی از رنگی های بسیار با کیفیت که در برابر تغییرات آب و هوایی، رطوبت، زنگ زدگی مقاوم می باشند، رنگ های الکترواستاتیک می باشند.

در نتیجه قیمت این نوع رنگ نسبت به رنگ های دیگر بالاتر می باشد. از دیگر عوامل موثر در قیمت ساخت و سفارش درب و پنجره ها، هزینه نصب و آماده سازی آن ها می باشد. در حقیقت هزینه نصب آن ها بر عهده نصاب می باشد که در قیمت نهایی درب و پنجره ها موثر می باشد.

کلام آخر:

اگر قصد سفارش درب و پنجره دارید و هزینه آن ها برای شما مهم است، بهتر است تمام جزئیات و ویژگی های درب و پنجره ها را بررسی کنید، همچنین اگر در این تخصص ندارید می توانید از یک مشاور ماهر کمک بگیرید.

اما اگر قصد بازسازی دارید درب و پنجره های مقاوم را انتخاب کنید تا امنیت ساختمان را به خوبی تامین کنند. درب های ضد سرقت بهترین گزینه می باشند. برای خرید انواع درب و پنجره فلزی با کیفیت عالی می توان از مرکز درب توفیقی کمک گرفت .

مرکز درب توفیقی با به کارگیری فناوری برش لیزری، اقدام به تهیه و ساخت انواع درب و پنجره کرده است. تمام محصولات از کیفیت بالا برخوردار می باشند و ظاهر فوق العاده زیبا دارند.

لازم به ذکر می باشد که اندازه ورق های مصرفی، نوع ورق ها، ضخامت آن ها، قیمت و اندازه شیشه های سکوریت و … در قیمت نهایی آن ها موثر می باشد. یکی میت های خرید درب های فلزی و پنجره های فلزی از مرکز درب توفیقی می توان به استحکام بالای محصولات و تنوع زیاد درب و پنجره ها اشاره کرد.

درب و پنجره فلزی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *